Krzysztof Kukucki

i

Autor: Facebook/kukucki

Wybory

Oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Włocławka. Krzysztof Kukucki kolejnym prezydentam miasta!

2024-04-22 15:55

W II turze wyborów o fotel prezydenta Włocławka walczyli Krzysztof Kukucki (KKW Lewica) oraz urzędujący prezydent Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej. Jak rozstrzygnęły się wybory? Kto będzie włodarzem Włocławka? Znamy szczegóły.

Kto wygrał wybory we Włocławku?

Oficjalne wyniki wyborów podane przez PKW:

  • Krzysztof Kukucki, KKW Lewica - 14 460 głosów, 56,28%
  • Marek Wojtkowski, KKW Koalicja Obywatelska - 11 232, 43,72%

Wyniki II tury wyborów na prezydenta Włocławka

Przypomnijmy. W I turze wyborów samorządowych o stanowisko prezydenta Włocławka walczyli i najlepiej wypadli: Krzysztof Kukucki z KKW Lewica oraz Marek Wojtkowski z KKW Koalicja Obywatelska. Kukucki zdobył łącznie 41,4% głosów, Wojtkowski zaś 29,88%. Mimo sporej różnicy żaden z kandydatów nie zdobył dominacji (ponad 50% oddanych głosów). Potrzebna była zatem II tura wyborów.

Wybory uzupełniające do senatu

Wygrana Krzysztofa Kukuckiego oznacza, że polityk ten złoży mandat senatora i przestanie być wiceministrem rozwoju. W okręgu numer 13 (Włocławek) konieczne będą uzupełniające wybory do Senatu, ponieważ funkcji prezydenta miasta nie można w Polsce łączyć ze sprawowaniem mandatu senatora.

Kim jest nowy prezydent Włocławka?

Krzysztof Kukucki urodził się 25 października 1980 roku we Włocławku. Ukończył politologię na Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o studia podyplomowe na kierunku executive master of business administration.

Interesuje się polityką, podróżami i koszykówką. Jest kibicem Anwilu Włocławek. Lubi czytać literaturę faktu i biegać.

Mieszka we Włocławku. Jeździ autem Mitsubishi Outlander. Jest ojcem trzech synów.