Ostatnie prace przy budowie Szopki Bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim. Zobacz, jak wyglądały w roku 2014 [FILM]

2020-12-16 9:28

Od środy, 16 grudnia będzie już można odwiedzać szopkę bożonarodzeniową na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Instalacja postoi do lutego. Doroczne koncerty kolęd z powodu pandemii będzie można od 19 grudnia do 6 stycznia oglądać online. To jedna z co najmniej trzech takich instalacji w Toruniu. Szopkę pod Urzędem Marszałkowskim postawił już marszałek, Piotr Całbecki, a własną - co roku stawia też Ogród Zoobotaniczny. Dziś zapraszamy do galerii zdjęć z tegorocznej budowy szopki miejskiej oraz na filmową podróż w czasie, by zobaczyć jak wyglądały one w roku 2014, 2018 i 2020.

Montażem konstrukcji zajmuje się jak co roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które dba, by była ona stabilna i bezpieczna. W środku można zobaczyć 25 drewnianych figur, wykonanych w 2009 r. przez artystów ludowych - uczestników pleneru rzeźbiarskiego w Kęsowie koło Tucholi. Wokół stajenki staną dorodne, naturalne choinki.

Szopka Bożonarodzeniowa przed Urzędem Marszałkowskim jest dziełem uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Przedstawia Świętą Rodzinę, Trzech Króli i zwierzęta, a także wizerunki świętego Stanisława Kostki, świętej Teresy z Lisieux oraz błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego. Rzeźby powstały pod kierunkiem artysty Lecha Kasprzykowskiego.

Dziś zapraszamy na filmową podróż w czasie, by zobaczyć jak wyglądały one w roku 2014, 2018 i 2020.

Szopki Bożonarodzeniowe w Toruniu 2014-2020

O tym, że Boże Narodzenie już blisko, przypominają świąteczne dekoracje przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego - prawie 20-metrowa choinka, która przyjechała do Torunia z Leśnictwa Raciniewo, oraz właśnie bożonarodzeniowa szopka, będąca dziełem uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Świąteczne drzewko rozbłysło już tysiącami lampek i dekoracji. Szopka na Rynku Nowomiejskim postoi natomiast do lutego 2021 r. Doroczne koncerty kolęd z powodu pandemii będzie można od 19 grudnia do 6 stycznia oglądać online.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy gorączka zawsze towarzyszy chorobie?