Kontrole policji

Podsumowanie wakacyjnego weekendu na drogach regionu [GALERIA]

2024-06-25 15:08

Od piątku 21 czerwca 2024 roku do niedzieli 23 czerwca na terenie Włocławka i powiatu doszło do jednego wypadku oraz 10 kolizji drogowych. Niestety, mundurowi zatrzymali 5 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Odebrali także prawo jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Kilku kierowców straciło prawo jazdy

Do wypadku doszło w niedzielę (23 czerwca 2024 r.) ok. godziny 16:40 na skrzyżowaniu ulicy Brzezinowej z Kościelną we Włocławku. 44-latek jadąc skuterem ulicą Kościelną w kierunku skrzyżowania z ulicą Brzezinową, nie zastosował się do znaku „STOP” i uderzył w prawidłowo jadący pojazd renault. Kierujący autem osobowym jechał ulicą Brzezinową w kierunku Alei Jana Pawła II. Kierujący motorowerem i jego pasażer trafili na badania do szpitala. Okazało się, że obaj odnieśli poważniejsze obrażenia.

Mundurowi zatrzymali też pięciu kierujących, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Dwaj delikwenci prowadzili auta, trzej rowery.

Do zatrzymania przyczynili się też świadkowie. Pierwszy taki przypadek miał miejsce w sobotę (22 czerwca 2024 r.) po godzinie 20:00 we Włocławku, a zgłoszenie dotyczyło kierowcy opla, który prowadził pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości 32-latka wykazało u niego ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Nie powinien on w ogóle prowadzić samochodu z uwagi na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do listopada 2024 roku.

Podobna sytuacja miała miejsce w Chełmicy Cukrowni. Policjanci sprawdzili trzeźwość 56-letniego kierowcy i okazało się, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku sprawdzenie w systemach również wykazało, że kierującego obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do listopada 2027 roku.

Natomiast w dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie bacząc na ograniczenie, kierowca opla jechał z prędkością 108 km/h, natomiast kierujący mercedesem z prędkością 123 km/h. Obaj stracili na trzy miesiące prawo jazdy. To nie wszystko, dodatkowo zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Sonda
Widziałeś/aś kiedyś policjantów w akcji?