Podziel się świętami

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Podziel się świątecznymi potrawami. Inicjatywa młodych z Aleksandrowa Kujawskiego

2023-12-27 10:53

W tych dniach warto pamiętać o tych, którzy mogą potrzebować nieco dodatkowej troski i wsparcia. Dlatego też, coraz więcej osób angażuje się w inicjatywę dzielenia się wigilijnymi potrawami, aby uczynić święta naprawdę wyjątkowymi dla każdego.

Nawet w środku nocy

Jednym z ciekawych pomysłów na pomoc potrzebującym są Lodówki Społeczne. Inicjatywa ta w naszym regionie została zainicjowana przez stowarzyszenie Szmaragdowy Paw, które postawiło lodówkę społeczną przy aleksandrowskim dworcu. - To miejsce zawsze czeka na każdego, kto chce podzielić się żywnością. Dzięki temu, że są dostępne przez całą dobę, umożliwiają ludziom wspólną troskę o innych, nawet w środku nocy. - Twierdzi jeden z pomysłodawców - Kacper Wieczorkowski. Lodówka działa również w Ciechocinku przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Wieczerza Wigilijna w Oratorium

W tym miejscu trzeba dodać, ze w wigilię, w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się także Wieczerza Wigilijna w tamtejszym Oratorium, dokąd jej organizatorka Wioletta Mackiewicz, z pomocą wielu darczyńców, zaprosiła każdego do wspólnej uczty. - To spotkanie miało na celu zjednoczenie serc i sprawienie, że osoby starsze, samotni rodzice czy każdy, kto pragnął spędzić Wigilię w towarzystwie innych, znalazł tu ciepło i wsparcie - Wyjaśnił Wieczorkowski