Bezpieczeństwo

Pokazy ratownictwa wodnego we Włocławku [GALERIA]

2024-06-13 13:05

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą zorganizowały we Włocławku pokaz ratownictwa wodnego w ramach rozpoczynającej się akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wszystko po to, aby wakacyjny wypoczynek minął bezpiecznie i przyjemnie. Zobaczcie zdjęcia!

Bezpieczeństwo i rozwaga nad wodą. Pokazy ratownictwa

W poniedziałek (10 czerwca 2024 r.) uczniowie włocławskich szkół mieli okazję obejrzeć kolejny pokaz, który odbył się na Przystani Wodnej przy ul. Piwnej we Włocławku. Około pięciuset uczniów lokalnych szkół mogło zobaczyć inscenizowane sytuacje, jakie mogą wydarzyć się podczas wypoczynku nad wodą.

Czym może zakończyć się np. zasłabnięcie w czasie kąpieli, wypadnięcie z kajaka, kontakt z wodą osoby nietrzeźwej i wiele innych okoliczności- to wszystko „na żywo” prezentowali spece od bezpieczeństwa na wodzie.

Oprócz zaprezentowania sytuacji niebezpiecznych, wskazywano również prawidłowe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, potrzebującej pomocy, w tym jak wyglądają prawidłowe chwyty, jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu itd.

Po zakończonych pokazach na wszystkich uczestników imprezy czekały kiełbaski z grilla.

Koszmarny skok do wody! WOPR ostro o zachowaniu nastolatków: „zapomnieli zabrać ze sobą nad wodę „mózg”