policja - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Kontrole i bezpieczeństwo

Policja podsumowała świąteczny weekend we Włocławku i powiecie

2023-12-28 15:16

Świąteczny weekend przebiegł na drogach pow. włocławskiego bezpiecznie. W ciągu 5 dni działań włocławscy policjanci odnotowali jeden wypadek z jedną osobą poszkodowaną oraz 25 kolizji. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców, którzy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Kontrole policji w regionie

Podczas działań kontrolnych mundurowi odnotowali 25 kolizji oraz wypadek drogowy, do którego doszło w niedzielę (24 grudnia 2023 r.) po godzinie 20 na moście im. Marszałka Rydza-Śmigłego we Włocławku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62-letni kierujący dacią jadąc od strony osiedla Zawiśle nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. 26-letni pieszy z obrażeniami trafił do szpitala.

Podczas świątecznych działań mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących. Niestety w dwóch przypadkach okazało się, że kierowcy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu.

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Do pierwszego zatrzymania przyczynił się świadek. Mężczyzna zareagował podejrzewając, że kierowca dostawczego renault, który próbuje odjechać z parkingu w Kowalu, może być pijany. Wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił mundurowych. Przeprowadzona następnie przez policjantów kontrola trzeźwości 46-latka potwierdziła przypuszczenia świadka i wykazała prawie 3,5 promila alkoholu we krwi kierowcy. Wyszło również na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów Oddziału Prewencji KWP w Bydgoszczy. Miało to miejsce w poniedziałek (25 grudnia 2023 r.) na ulicy Płowieckiej we Włocławku. W trakcie kontroli drogowej mundurowi wyczuli od kierowcy audi woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości tylko to potwierdziło i wykazało u 35-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.