Ścieżki rowerowe

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Ścieżki rowerowe

Powstaje nowa ścieżka rowerowa. Ma być gotowa do 30 czerwca. Gdzie pojedziemy?

2024-04-19 22:06

Ścieżka rowerowa łącząca Brąchnowo i Kowróz ma być gotowa do 30 czerwca 2024 roku. Inwestycję realizuje Zakład Drogowo-Budowlany z Rogowa. Będzie to już kolejna taka trasa w pobliżu Torunia.

W jedną całość

Realizacja inwestycji oznacza połączenie istniejących już dróg dla miłośników rowerów tj. Toruń – Leszcz – Pigża- Brąchnowo i Kowróz – Wytrębowice – Ostaszewo w jeden ciąg komunikacyjny.

Projekt według którego trwają prace budowane zakłada wybudowanie od podstaw odcinka o długości jednego kilometra o nawierzchni bitumicznej.  Firma ZDB Rogowo, będąca wykonawcą tego zadania na ok. 700 metrach wykonała już prace związane ze stabilizacją podłoża. Ustawiono również obrzeża, a także rozpoczęto roboty polegające na układaniu podbudowy z kruszywa.

Przed majówką

Jak informuje portal Ototorun.pl Jeszcze przed majówką na ok. 300 metrach w miejscowości Kowróz zaplanowano prace budowlane polegające na rozebraniu chodnika, wykonaniu konstrukcji drogi dla rowerów i zjazdów. Przeprowadzony zostanie także cząstkowy remont nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 2021C. Ma się też pojawić odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome.