Prezydent Torunia Michal Zaleski

i

Autor: Facebook

Prezydent Miasta Torunia

Prezydent Torunia Michał Zaleski otrzymał absolutorium za rok 2022

2023-06-26 12:55

Komisja Rewizyjna przedstawiła wniosek o udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2022.

Jest absolutorium dla prezydenta Torunia

Rada Miasta Torunia pozytywnie oceniła sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu, po czym radni zagłosowali za udzieleniem prezydentowi absolutorium za wykonanie budżetu - dwudziestu jeden radnych było za, dwoje przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu, jedna zaś była nieobecna. Informacje o wykonaniu budżetu za rok miniony rok przedstawiła radnym podczas sesji Skarbnik Miasta Aneta Pietrzak.

Podziękowania dla współpracowników

Wybuch wojny w Ukrainie spowodował, że w pewnym momencie stanęliśmy w miejscu, ale otworzyliśmy serca. Później nadszedł kryzys energetyczny i ekonomiczny – wszystko to spowodowało, że bardzo trudno było zapewnić efektywne i sprawne funkcjonowanie miasta. Ale zrobiliśmy to, wykorzystując potencjał budżetu miasta i możliwości inwestycyjne, nie poddając się przeciwnościom – mówił prezydent Michał Zaleski. - To był naprawdę ciężko przepracowany rok i wszystkim, którzy chcieli służyć miastu, bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję także moim zastępcom, pani skarbnik, która czuwała nad budżetem, sekretarzowi miasta, dyrektorkom i dyrektorkom i dyrektorom wydziałów, prezesom spółek i wszystkim pracowniczkom i pracownikom.