Skandaliczne nagranie

i

Autor: Michał Kaproń/ Mateusz Pielka Skandaliczne nagranie z kościoła w Toruniu obiegło internet!

Szok!

Skandal w toruńskim kościele. Półnaga dziewczyna ciągnięta na smyczy! [WIDEO]

2023-04-06 8:14

W czasie rekolekcji w toruńskim kościele św. Maksymiliana Kolbego doszło do szokujących scen. Wszystko zarejestrowały kamery obecnych osób. Młoda kobieta była ciągnięta na smyczy, poniżana, wyzywana itp. Nagrania trafiły do sieci i wywołały burzę wśród internautów w całym kraju. Sceny odegrano dobrowolnie, jednak przekroczyły granice dobrego smaku.

Rekolekcje w Toruniu wywołały oburzenie

O parafii św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu (Skarpa) usłyszała cała Polska. Szkoda tylko, że powodem do rozgłosu były szokujące nagrania scen, które miały miejsce w tym kościele. W dniach 27-29 marca odbywa się Toruńskie Spotkanie dla Młodych, czyli rekolekcje miejskie dla uczniów lokalnych szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie odbywa się pod hasłem WAKE UP (obudź się), które jest nawiązaniem do biblijnych słów Jezusa. Sprawy przybrały jednak nieoczekiwany obrót.

Nagranie z parafii św. Maksymiliana Kolbe

Na nagraniu słychać jak młody mężczyzna krzyczy - Zamknij ryj, szmato! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem! W całej scenie grano dobrowolnie, jednak zszokowała ona tysiące Polaków w kraju. Na szyi dziewczyny widzimy smycz lub pasek, a jej twarz jest przyciskana ręką. Kiedy półnaga uczestniczka jest ciągnięta na smyczy przez ołtarz, wielu uczestników zamyka oczy, bo to dla nich za dużo.

Nagranie dla widzów o mocnych nerwach

Ksiądz przeprosił parafian

Było dużo emocji, dużo mówiliśmy o grzechu i były tam świadectwa, które mogły was poruszać. Dotykaliśmy wielu trudnych spraw. Jedna scenka wywołała mnóstwo emocji, dotknęła wielu z was. Miała pokazywać, jak człowiek może doprowadzić do zniewolenia przez grzech, co się dzieje jak odchodzimy od Pana Boga. Wiem, że wielu z was to przeżywa, więc w imieniu organizatorów chcę serdecznie przeprosić - powiedział kapłan do zgromadzonych wiernych.