Kalendarz

i

Autor: Canva Pro

Wypoczynek

Święta kalendarzowe w marcu 2024. Zobaczcie, kiedy można dostać wolne!

2024-03-04 16:01

Marzec to początek okresu wiosennego. Zaczynamy wtedy rozmaite wyjazdy i urlopy po przygnębiającej zimie. W związku z tym warto sprawdzić, jakie będą dni wolne w marcu 2024 roku! Sprawdziliśmy, kiedy dobrze będzie wziąć wolne i zaplanować wyjazd "za miasto" lub dalej, czego wszystkim życzymy. Szczegóły poniżej.

Dni wolne w marcu 2024 roku

8 marca 2024 (Piątek) - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, obchodzony każdego roku 8 marca , jest świętem dedykowanym kobietom na całym świecie. Ma on różne oblicza i znaczenia w różnych krajach, ale ogólnie chodzi o uczczenie osiągnięć kobiet, walczących jednocześnie o równość płci oraz przypomnienie o nadal istniejących wyzwaniach i nierównościach. Początki Dnia Kobiet sięgają czasów walki o prawa kobiet i ruchu feministycznego w XIX i XX wieku. Pierwsze obchody miały miejsce w Stanach Zjednoczonych i Europie, a ich celem było głównie domaganie się praw obywatelskich, praw wyborczych dla kobiet oraz poprawy warunków pracy.

24 marca 2024 (Niedziela) - Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa przypada w niedzielę przed Wielkim Czwartkiem, rozpoczynając cykl Wielkiego Tygodnia, który wieńczy Wielkanocy. Obchody tego dnia mają charakter uroczystości, które nawiązują do opisów ewangelicznych z triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiedy to tłumy ludzi wznosiły liście palmowe, witając go jak króla.

28 marca 2024 (Czwartek) - Wielki Czwartek

Wielki Czwartek jest jednym z dni Wielkiego Tygodnia w liturgii Kościoła katolickiego oraz wielu innych kościołów chrześcijańskich. Upamiętnia on ostatnią wieczerzę Jezusa Chrystusa z apostołami, podczas której ustanowił Eucharystię oraz obrządek umycia stóp.

29 marca 2024 (Piątek) - Wielki Piątek

Wielki Piątek jest jednym z najważniejszych dni Wielkiego Tygodnia w Kościele Katolickim. Jest to dzień, w którym wspominana jest męka i śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, jako część jego zbawczego dzieła na ziemi.

30 marca 2024 (Sobota) - Wielka Sobota

Wielka Sobota jest dniem pomiędzy męką i śmiercią Jezusa Chrystusa, obchodzoną w Wielki Piątek, a jego zmartwychwstaniem, które świętowane jest w Niedzielę Wielkanocną. To dzień wyciszenia oraz oczekiwania na radość zmartwychwstania.

31 marca 2024 (Niedziela) - Wielkanoc

Wielkanoc jest najważniejszym i najradośniejszym świętem chrześcijańskim, obchodzonym na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Święto to jest również związane z nadzieją na życie wieczne oraz zwycięstwo nad śmiercią.

Zobaczcie, jakie będą dni wolne od pracy w 2024 roku!

Sonda
Czy w każdym miesiącu, chociaż raz powinien być wolny piątek?