Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Tadeusz Rydzyk

Religia i finanse

Tadeusz Rydzyk szuka zysków? W jego kawiarni trzeba płacić drożej, zobaczcie ceny!

2024-05-26 15:21

Klienci kawiarni, która należy do Fundacji Lux Veritatis i Tadeusza Rydzyka ma coraz wyższe ceny. Mimo to jej klienci mówią o niej pozytywnie. Podniesiono ceny ciepłych napojów oraz deserów. Ta zmiana cen została uznana za próbę nadrobienia strat finansowych, które miały dotknąć redemptorystę po zmianie rządu.

Tadeusz Rydzyk szuka nowych zysków?

Kawiarnia Tadeusza Rydzyka działa w obrębie jego religijno-turystycznego kompleksu, który znajduje się przy ulicy Bydgoskiej (tzw. wylotówka na Bydgoszcz). Miejsce to odwiedzają pielgrzymi, zwolennicy Rydzyka oraz studenci, którzy uczą się w jego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej (znajdują się tam również akademiki). Podobno w tym lokalu stołuje się sam kierownik-redemptorysta.

Ceny posiłków

Kawiarnia oferuje dania obiadowe oparte na typowej kuchni polskiej. Zupa kalafiorowa, zupa serowa oraz zupa pomidorowa z makaronem są w cenie 10 zł każda. Porcja flaków kosztuje 18 zł, a fasolka po bretońsku - 12 zł. W piątki w menu nie ma dań mięsnych; zamiast tego serwowana jest ryba w panierce z kartoflami oraz surówką, która jest w cenie 24 zł. W dni niepostne kotlet drobiowy z kartoflami i surówką kosztuje również 24 zł. Ceny dań są zdecydowanie przystępne.

Podrożały jednak słodkie desery i kawa. Niektóre ceny wzrosły m.in. o 2 złote (niedawno jeszcze kawa kosztowała tam 9 złotych).

Rydzyk poszukuje pieniędzy

Zmiany cen zinterpretowano jako próbę nadrobienia strat finansowych, jakich doznał Tadeusz Rydzyk po zmianie rządu. Nie jest tajemnicą, że redemptorysta był dotowany przez instytucje obsadzone przez polityków PiS i ich sojuszników. Zmiana polityki sprawiła, że kondycja finansowa różnych instytucji Rydzyka uległa pogorszeniu. Nowy rząd odszedł od wspierania duchownego.

Rydzyk przez stronę www Radia Maryja prosił o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na konto Fundacji "Nasza Przyszłość". Środki te miały być przeznaczone na wsparcie edukacji oraz patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży, mając na celu ich rozwój duchowy i intelektualny.

Przypomnijmy, że m.in. roczne utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam, kosztuje 60 mln złotych - takie szacunki przedstawił "Fakt".

Sonda
Czy podoba Ci się działalność o. Tadeusza Rydzyka?