Znani z Torunia

Tadeusz Rydzyk z klasztornej celi do apartamentu. W takich luksusach mieszka słynny redemptorysta! [GALERIA]

2024-02-19 12:07

Tadeusz Rydzyk zmienił swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania. Do tej pory zajmował klasztorną celę jako redemptorysta. Teraz zamieszkał w apartamentowcu nad brzegiem Wisły. Ma stamtąd piękny widok na naturę - rzekę oraz rozległe zarośla, oraz drzewa. Mamy zdjęcia nowej lokalizacji. Szczegóły poniżej.

Z celi w klasztorze do apartamentu nad Wisłą

Tadeusz Rydzyk mieszkał dotychczas w celi klasztoru przy ul. św. Józefa. Zmienił jednak miejsce zamieszkania na coś zdecydowanie bardziej luksusowego. Celę zamienił na piękny, współczesny apartament nad Wisłą - oczywiście w Toruniu. Do dyspozycji ma dwa pokoje oraz kuchnię i łazienkę. Całość ma mieć łącznie 48 metrów kwadratowych. Nowy obiekt mieszkalny jest położony blisko rzeki. Całość jest szczelnie otoczona wysokim płotem - nie każdy ma wstęp. Do tego całodobowo pracują rozwieszone kamery. To miejsce znajduje się tam, gdzie zlokalizowana jest m.in. szkoła Tadeusza Rydzyka oraz pozostałe inwestycje duchownego.

Problemy Tadeusza Rydzyka w nowym roku

Rok 2024 nie rozpoczął się dobrze dla redemptorysty. Skończyły się duże rządowe dotacje, które płynęły szerokim strumieniem (tzn. wstrzymano transfery publicznych pieniędzy). Teraz nowy rząd Koalicji Obywatelskiej z partnerami będzie uważnie przyglądał się wszystkim transzom finansowym, które przesyłano na rozmaite cele ojca Rydzyka (w ciągu minionych ośmiu lat).

Są już pierwsze rezultaty kontroli finansów kierowanych do redemptorysty. Teraz Fundacja Tadeusza Rydzyka musi zwrócić 100 tys. złotych. Być może znajdą się kolejne kwestie, które wpłyną na oddawanie publicznych pieniędzy. Na jego szczęście nerwy uspokoi mu teraz ładny widok z okna.

Co ciekawe, apartamenty mieszkalne są częścią Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. Jana Pawła II. Było to ostatnie wielkie przedsięwzięcie Rydzyka.

Zobaczcie, jak mieszka Tadeusz Rydzyk!

Będzie się smażyć w PIEKLE! Prawie ŚWIĘTY człowiek! Tak Rydzyk SKŁÓCIŁ Polaków | Komentery