Lokalnie

Tadeusz Rydzyk zrobił nowy interes. Jego fundacja zdobyła zabytkowy dom!

2024-03-01 14:40

Przy drodze wyjazdowej z Torunia w kierunku Bydgoszczy stoi zabytkowy, stary dom. Był własnością miasta, teraz przeszedł w ręce fundacji Tadeusza Rydzyka. Obecnie obiekt jest w remoncie. Dziennikarze Super Expressu ustalili, że za willę oraz ziemię nie zapłacono ani grosza. Miasto zamieniło się z fundacją Rydzyka na majątek.

Zabytkowy dom dla fundacji Tadeusza Rydzyka

Niedawno ruszył remont zabytkowego domu, który stoi przy drodze wylotowej z Torunia w kierunku Bydgoszczy. Super Express dowiedział się, że właścicielem działki i budynku jest fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk. Dziennikarze zapytali o sprawę biuro prasowe Urzędu Miasta Torunia. Oto co odpowiedziano.

- Gmina dokonała zamiany trzech działek (nr 123/2, 124/5 i 124/6 z obr. 22) na 5 lokali mieszkalnych redemptorystów przy ul. Ogrodowej 19 w Toruniu. Numeracja działek zdezaktualizowała się z uwagi na wtórne podziały. W oparciu o tę transakcję uzyskaliśmy majątek wartości 934 tys. zł, przekazując majątek wartości 892 tys. zł - co ważne - bez dopłaty z naszej strony (różnica 42 tys. in plus dla GMT) - przekazała w piśmie do redakcji Super Expressu Malwina Jeżewska, rzeczniczka prasowa Michała Zaleskiego, prezydenta Torunia.

Miasto Toruń już w przeszłości było niezwykle łaskawe dla Tadeusza Rydzyka. W 2016 roku droga do terenu zabudowywanego przez Rydzyka została wyremontowana. Koszt to 1 719 974,22 zł - tyle zapłacono za remont 800-metrowego odcinka drogi, prowadzącej do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II.

Źródło: https://www.se.pl/torun/rydzyk-ubil-znakomity-interes-dostal-od-miasta-dokladnie-to-czego-chcial-aa-TYPf-YhXW-y2F4.html.

Zobaczcie zdjęcia domu, który trafił do fundacji Lux Veritatis. Przewodzi jej Tadeusz Rydzyk!

Ojciec Tadeusz Rydzyk postawił muzeum Jan Pawła II za 200 mln złotych i otworzył z wielką pompą, po czym zamknął
Sonda
Czy ojciec Tadeusz Rydzyk powinien udać się na emeryturę i zniknąć z życia publicznego?