Ciekawostka

Tak okradają samochody! Metoda jest prosta i niebezpieczna! Zobaczcie zdjęcia

2024-02-02 9:37

Przestępcy i włamywacze, aby być "dobrymi" w swoim kryminalnym fachu, muszą być kreatywni i elastyczni. Kilku złodziei samochodów w Wielkiej Brytanii opracowało nową metodę "włamu" do aut. Szczególnie narażona jest marka Range Rover. O co dokładnie chodzi? Jak uchronić swoje auto? Podpowiadamy!

Złodzieje samochodów w Wielkiej Brytanii wymyślili nowy sposób na włamanie do auta. Zaznaczmy, że metoda dotyczy głównie marki Range Rover. Sprytni złodzieje odkryli, że wiązka kabli sterujących znajduje się m.in. w tylnej klapie bagażnika i jest "dostępna" po wycięciu w niej otworu. Dewastacja i uszkodzenia są zawsze dość poważne, gdyż trzeba wyciąć część pokrycia. Naprawa takich zniszczeń będzie kosztowna.

Cała tajemnica leży w magistrali CAN, czyli wbudowanej sieci sterowania autem, która musi docierać do wszystkich czujników zamontowanych w samochodzie. Złodzieje muszą tylko zlokalizować przebieg kabli, dostać się do nich, dezaktywować zabezpieczenia i uruchomić silnik. Tak skradzione auta udawało się odzyskać jedynie po sygnale z ukrytego lokalizatora. Złodzieje nauczyli się też maskować swoje działania. Na przykład po akcji zaklejają wycięte otwory naklejkami samochodowymi.