Toruńska starówka stroi się na święta. Kiedy zobaczymy całą iluminację?

i

Autor: Marta Łazarska Toruńska starówka w święta

Toruńska starówka stroi się na święta. Kiedy zobaczymy całą iluminację?

2021-11-29 10:32

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy wystartował w ubiegły weekend. W najbliższych dniach starówka rozbłyśnie, umilając oczekiwanie na święta. Kiedy zobaczymy całą instalację?

Renifery, Święty Mikołaj oraz Aniołowie. Toruńska starówka już wkrótce rozbłyśnie na święta. Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika stanęła 15-metrowa choinka, która jest atrakcją dla mieszkańców, ale i turystów. Do 21 grudnia będą oni mogli korzystać z Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Więcej na temat wydarzeń z nim związanych piszemy poniżej.

Od dziś (29.11.) na toruńskiej starówce będą pojawiały się pierwsze girlandy na ulicy Szerokiej, ozdoby wokół lamp na ulicy Różanej i Chełmińskiej. Na Rynku Staromiejskim oraz Nowomiejskim staną postacie aniołów, renifery oraz Święty Mikołaj. Nie zabraknie także innych stałych punktów toruńskiego świętowania. To m.in. podświetlenie fontanny flisaczej oraz postać 2D profesora Filutka. Części iluminacji w tym roku jednak nie zobaczymy.

- Wyłączenia przewidujemy na kilku ulicach zespołu staromiejskiego, m.in. na Woli Zamkowej, Mostowej, Wałach gen. Sikorskiego, Podgórnej, Prostej, Łaziennej i kilku innych ulicach. Jest to związane z oszczędnościami, które założyliśmy w budżecie na ten cel - powiedział nam Paweł Gulewski, wiceprezydent Torunia

Gotową iluminację na toruńskiej starówce zobaczymy już 4 grudnia. Całość będzie zdobiła centrum miasta do lutego.

Sonda
Czy podoba Ci się świąteczna iluminacja na toruńskiej starówce?