Trwa pakowanie maseczek dla torunian. Gdzie je odebrać? [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-04-16 19:59

Rozpoczęła się dystrybucja maseczek ochronnych w Toruniu. Na razie mogą je odbierać mieszkańcy domków jednorodzinnych. Punkty zorganizowano w czterech szkołach podstawowych. Lokatorzy zabudowy wielorodzinnej powinni je wkrótce znaleźć w skrzynkach pocztowych.

Tymczasem w siedzibie Przystani AZS trwa akcja pakowania maseczek przez wolontariuszy. Jeżeli ktoś jest chętny, może dołączyć. Przepakowywanie z kartonów i większych pudełek do woreczków strunowych jest dość praco- i czasochłonne. Trafiliśmy na zmianę uczniów z drugiej klasy mundurowej VI LO w Toruniu. Nastolatkowie nie po raz pierwszy wspierają magistrat w działaniach w czasie pandemii. Pakowali maseczki także w maju ubiegłego roku, nosili zakupy i posiłki osobom przebywającym w kwarantannie, itp. Robią to w czasie wolnym, bo przecież mają naukę zdalną.

Uczniowie II klasy mundurowej z VI LO pakują maseczki dla mieszkańców Torunia:

Spakowane maseczki mogą teraz odbierać mieszkańcy domków jednorodzinnych. Dla nich przygotowano punkty dystrybucji w szkołach. Jednak pierwszego dnia nie było jeszcze dużego zainteresowania, bo może odpowiednio wcześniej zabrakło szerszej informacji.

W każdym razie na chętnych do odbioru czekają szkoły:

  • SP nr 6 przy ul. Łąkowej 13,
  • SP nr 9 przy ul. Rzepakowej 7/9,
  • SP nr 23 przy ul. Osikowej 11,
  • SP nr 27 przy ul. Turystycznej 19.

Akcja w tych miejscach potrwa do 26 kwietnia lub wyczerpania zapasów, w godzinach od 8.00 do 15.00. Na razie do dystrybucji trafiło 11 tysięcy maseczek. Są pakowane po cztery sztuki na osobę. Miasto otrzymało z Agencji Rezerw Strategicznych 750 tysięcy sztuk (część z nich odłożona, m.in. dla osób bezdomnych). Mieszkańcy znajdą je także w skrzynkach pocztowych. Rozdawaniem zajmą się zarządcy nieruchomości, spółdzielnie mieszkaniowe, centra aktywności lokalnej. Oczywiście maseczki są przekazywane nieodpłatnie.

W Bydgoszczy za darmo rozdają maseczki jednorazowe

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl