Ciekawostka/Fotografia

Urocze zdjęcia miłośniczki kotów. Jej zdjęcia podbijają świat

2023-10-03 8:56

Jej ostatni projekt to czysta zabawa kadrami i komponowaniu zdjęć tak, by w jak najprostszy i jednocześnie najciekawszy sposób pokazać kota.

Z miłości do kotów

Od ponad 7 lat Włoska artystka Marianna Zampieri zajmuje się fotografowaniem kotów. Szuka ich wszędzie, gdzie tylko może. Te sympatyczne zwierzaki skradły jej serce wiele lat temu. Uwielbia je do tego stopnia, że stały się głównym tematem jej twórczości. Większość zdjęć Marianny powstaje w Wenecji, gdzie mieszka. Dobrze się złożyło, ponieważ to miasto pełne jest różnych kociaków.

Koty Marii Zampieri

i

Autor: Maria Zampieri

Radość fotografowania 

Artystka bawi się fotografią. Po zdjęciach widać, że bieganie z aparatem sprawia jej ogromną przyjemność. Patrząc na twórczość Marianny, nie można zaprzeczyć, że darzy koty szczególną miłością. W 2018 roku wydała nawet książkę poświęconą ich życiu w Wenecji.

Zampieri spotkała w sowim życiu mnóstwo kotów. Podkreśla, że każdy z nich ma niepowtarzalną osobowość i zachowania. Jej fotograficznym zadaniem jest sportretowanie czworonogów jak najlepiej i oddanie ich charakteru. W najnowszym projekcie skupiła się jednak na grze kompozycją. Co tu dużo mówić – Sprawdźcie sami!

Koty Marii Zampieri

i

Autor: Maria Zampieri