W jeden dzień toruńska drogówka wlepiła kierowcom 200 mandatów. To efekt akcji "Prędkość"

Celem zakrojonych na szeroka skalę działań jest zdecydowane ograniczenie liczby wypadków drogowych, których przyczyną jest bardzo często brawurowa jazda kierowców.

Drogówka
Autor: KMP Toruń/ Materiały prasowe

Prędkość

Już od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili w powiecie toruńskim wzmożone kontrole pojazdów.Ich działania skoordynowane były w ramach działań "Prędkość", które trwały w środę do godziny 22:00.

- Policjanci wykorzystują do takich akcji dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator - wyjaśniła asp. Dominika Bocian, oficer prasowy KMP w Toruniu. 

Policja apeluje

W ramach akcji mundurowi skontrolowali w sumie 264 kierowców i ich pojazdy. - W 198 przypadkach przekroczyli oni prędkość. 184 amatorów szybkiej zady otrzymało mandaty karne, wobec pozostałych funkcjonariusze skierowali wnioski do sądu lub zastosowali pouczenia - informuje Bocian. - Apelujemy do kierujących o rozsądek. Brawura i nierozważna jazda mogą prowadzić do ludzkiej tragedii. Pamiętajmy również o tym, że prędkość należy dostosować nie tylko do znaków drogowych, ale także do warunków panujących na drodze - dodała.