Ciekawostka

W Polsce miasta są chamskie? Zobaczcie, czy w tym rankingu jest też twoja miejscowość!

2024-06-22 17:28

Wiele czynników ma wpływ na jakość życia w miastach, nie tylko infrastruktura, ale także skład ludności. Nowe zestawienie prezentuje najmniej przyjazne miasta w Polsce, zaskakującym elementem jest umieszczenie Torunia w tym rankingu. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami najnowszej klasyfikacji w naszej galerii zdjęć!

Chamskie miasta

Międzynarodowa platforma edukacyjna Preply opracowała ranking najbardziej nieuprzejmych i niegrzecznych miast w Polsce. Autorzy zestawienia oparli się o opinie ok. 1550 mieszkańców z 19 największych miast w kraju. Zapytano ich o częstotliwość występowania nieuprzejmych i chamskich zachowań. Istotne było jedno kryterium - dana osoba musiała mieszkać w mieście przynajmniej rok. Chodziło oczywiście o możliwość zdobycia doświadczeń i wyrobienie sobie zdania.

Osoby ankietowane były pytane m.in. o ignorowanie nieznajomych, rozmawianie przez głośnik w miejscu publicznym lub bycie niegrzecznym i chamskim wobec pracowników obsługi (np. sklepu). Po przeanalizowaniu wyników autorzy przedstawili ranking 10 najbardziej nieuprzejmych miast w Polsce.

Pierwsze, niezaszczytne miejsce przypadło Łodzi. Tamtejsi mieszkańcy są uznawani za hałaśliwych, niekulturalnych (szczególnie za kierownicą) i pochłoniętych przez używanie telefonów komórkowych w miejscach publicznych.

Drugie miejsce na podium przypadło Lublinowi. Na trzecim miejscu znalazła się Warszawa. Które miejsce zajął Toruń? Miasto Kopernika znalazło się na dziewiątym miejscu - po Kielcach i przed Olsztynem.

Nie jest tak źle z naszymi miastami

Przygotowano też ranking najbardziej uprzejmych miast Polski, jednak zabrakło w nim Torunia, co nie jest dobrym znakiem. W pierwszej trójce znalazły się: Szczecin, Wrocław oraz Katowice. Autorzy rankingu twierdzą, że taki wynik świadczy o jednym - na zachodzie kraju żyje się lepiej (mniej stresu, większe zarobki). Ponadto wpływ Europy Zachodniej też robi swoje. Najgorzej życie oceniają mieszkańcy Polski Środkowej i Wschodniej.

Zobaczcie galerię najbardziej chamskich miast w Polsce!

Listen on Spreaker.