W Toruniu o bezpieczeństwie na drogach. Sympozjum oraz super pokazy przed Urzędem Marszałkowskim!

2022-11-30 14:28

W Toruniu odbyło się sympozjum poświęcone bezpieczeństwu na grodach w regionie kujawsko-pomorskim. Była to już druga edycja wydarzenia organizowana w grodzie Kopernika. Było wiele ciekawych rozmów, szkoleń oraz ciekawe pokazy przez budynkiem Urzędu Marszałkowskiego.

Przed dwa dni odbywało się w Toruniu sympozjum poświęcone bezpieczeństwu na drogach w województwie kujawsko-pomorskim. W budynku Urzędu Marszałkowskiego debatowali liczni specjaliści oraz samorządowcy. Głównym pytaniem było - co można zrobić, by na drogach było mniej wypadków, kolizji i ofiar śmiertelnych. Było to już drugie sympozjum poświęcone tej tematyce, które odbyło się w Toruniu nad Wisłą.

Przede wszystkich chodzi o to, żeby było bezpiecznie na naszych drogach. Wiele rzeczy dzieje się na południu, w Warszawie, rozmawiamy na różnych konwentach. Doszliśmy do wniosku, dlaczego nie zrobić tego u nas - to raz, a dwa, żeby skorzystać z wiedzy innych województw i innych samorządów oraz specjalistów BRD. Nie spotykamy się sami w gronie wewnętrznym fachowców BRD tylko zaprosiliśmy po raz pierwszy bardzo silną grupę samorządowców - poinformował organizator sympozjum, Robert Majewski z Bezpieczni. EU. 

Wiele z wypracowanych rozwiązań jest już stosowanych i co najważniejsze - już na etapie projektowania dróg. Samorząd wprowadzi nowe rozwiązania, które wypłyną z debat prowadzonych na sympozjum. Jest to forma doradztwa, która wskazuje np. gdzie i jak oświetlić przejścia dla pieszych, gdzie wytyczyć nową drogę rowerową oraz jak ją wykonać. Samo sympozjum doskonale pokazuje, jak dobrze mogą współpracować rozmaici specjaliści z samorządem.