Bank Żywności Toruń

i

Autor: Bank Żywności w Toruniu Wielkanocna zbiórka w Banku Żywności w Toruniu!

Wsparcie dla potrzebujących

Wielkanocna zbiórka w Banku Żywności w Toruniu. Jeden gest wiele zmienia!

2023-03-24 13:05

Bank Żywności w Toruniu prowadzi wielkanocną zbiórkę żywności. Pomóc będzie można dzisiaj (piątek) oraz w sobotę. Instytucja ta pomaga charytatywnie wszystkim potrzebującym z Torunia. Działania banku powodują, że wiele osób nie musi spędzać świąt przy pustym stole i nie musi się martwić o podstawowe produkty. Warto pomagać!

By na wielkanocnym stole nie zabrakło podstawowych produktów wielu Torunian musi liczyć na pomoc oferowaną przez Bank Żywności. W najbliższy piątek i sobotę będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do tego dzieła. Toruński Bank Żywności ma zamiar wesprzeć potrzebujących przed nadchodzącymi świętami.

Chcielibyśmy obdarować przynajmniej 100 rodzin żywnością długoterminową na święta. Taki jest nasz cel. Oczywiście, jak nam się uda zebrać więcej, to więcej osób dostanie. Co roku staramy się pomagać tym osobom, które wymagają wsparcia żywnościowego. Zresztą my mamy ich listy, oczywiście są one potwierdzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, także tu wszystko gra. Tylko tych ludzi jest tak dużo, że nie jesteśmy w stanie wszystkich dać. Będziemy prosić Ośrodek Pomocy Społecznej, żeby nam wskazał przynajmniej 100, a może więcej rodzin do odbioru paczek. Teraz jesteśmy w trakcie pisania do darczyńców, do producentów o to, żeby nas wsparli. Jest to zbiórka, która w całości pójdzie na te paczki. Powiem tylko jedno, że nie będą one jednolite, mogą być różnorodne. Będziemy się starali, żeby podstawowe produkty tj. mąka, olej, cukier, może słodycze, bo to potrzebne, były w każdej paczce - mówiła Jadwiga Wojciechowska prezeska toruńskiego Banku Żywności. 

Numer KRS toruńskiego banku żywności znajdziecie na stronie www.torun.bankizywnosci.pl. Najbliższa, wielkanocna zbiórka żywności dla potrzebujących odbędzie się w piątek i w sobotę w toruńskich sklepach większości sieci dyskontów i supermarketów.