Jar w Toruniu

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Infrastruktura drogowa

Zaczyna się budowa dróg na Jarze. Koszt inwestycji to prawie 15,5 mln zł

2023-09-21 10:09

Budowa ulic Watzenrodego, Strobanda i Heweliusza na osiedlu Jar to jedno z ośmiu zadań drogowych, na które Toruń dostał pieniądze z Funduszu Rozwoju Dróg.

Z tego samego projektu przebudowywana są ulice: Łokietka, Pająkowskiego, Droga Trzeposka, Hebanowa, Platanowa i Olęderska. Wkrótce prace zaczną się na ul. Łącznej i Szosie Okrężnej.

Chodniki i ścieżki rowerowe

W ramach inwestycji na Jarze rozbudowana zostanie ulica Strobanda na odcinku 510 m od skrzyżowania z Watzenrodego w kierunku zachodnim. Powstanie również jezdnia wraz z chodnikami i ścieżką rowerową oraz wyniesione skrzyżowanie z drogą dojazdową.

- w planach powstających ulic ujęto także budowę 650-metrowego odcinka ul. Heweliusza - od nowego fragmentu ul. Watzenrodego w kierunku zachodnim, wokół pętli tramwajowej aż do drogi dojazdowej. - Jak na pozostałych odcinkach, tak i tutaj powstaną nowe ścieżki rowerowe oraz chodniki - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy toruńskiego MZD. - Budowany będzie także łącznik o długości 300-metrów od nowego fragmentu ul. Strobanda do pętli tramwajowej przy ul. Heweliusza, w śladzie obecnego prowizorycznego dojazdu.

Za realizację całości odpowiada firma Balzola Polska w konsorcjum z Zakładem Drogowo-Budowlanym Rogowo. Roboty mają potrwać do sierpnia 2025 r.