ćwiczenia służb

Antyterroryści nad Wisłą. To było wielkie widowisko! Zobaczcie zdjęcia

2023-06-21 9:40

We wtorek (20 czerwca 2023 r.) o godzinie 13.00 rozpoczęły się nad Wisłą na wysokości bulwarów w Toruniu ćwiczenia antyterrorystyczne. Służby różnych rodzajów trenowały hipotetyczną sytuację zagrożenia w postaci zajęcia obiektu pływającego przez uzbrojonych sprawców. W akcji uczestniczył śmigłowiec Black Hawk. Zobaczcie zdjęcia!

Ćwiczenia antyterrorystyczne nad Wisłą w Toruniu

We wtorek w Toruniu odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne pod kryptonimem "Wisła 2023". Różne rodzaje służb mundurowych trenowały wspólnie nad Wisłą w okolicach bulwarów oraz zatoki AZS. W manewrach udział wziął też śmigłowiec Black Hawk z ekipą antyterrorystów, był to bardzo widowiskowy element.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, iż barka zacumowana na środku biegu rzeki została opanowana przez uzbrojonych napastników, którzy wzięli zakładników. Agresorzy mieli przedstawić swoje żądania m.in. chcieli podstawienia łodzi, wypuszczenia towarzysza z więzienia oraz dostarczenia miliona złotych. Całą sytuację miały opanować służby i doprowadzić ją do szczęśliwego końca.

Przećwiczono również zatrucie wody w rzece chemikaliami oraz zapłon materiałów znajdujących się na barce. Widzowie byli poruszeni efektami pirotechnicznymi (wybuchy, płomienie oraz pozorowane wystrzały z broni ręcznej). Akcję obserwowali mieszkańcy Torunia oraz młodzież z klas mundurowych.

Zobaczcie galerię zdjęć z ćwiczeń antyterrorystycznych!