Biedronka na Słowację

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Biedronka wchodzi na rynek słowacki!

Europa

Biedronka wchodzi do nowego kraju. Tam też ją uwielbiają!

2023-04-06 8:15

Dyrektor generalny Biedronki ujawnił, że dyskont, który podbił serca Polaków, pojawi się także za granicą. Na pierwszy ogień pójdzie Słowacja i tamtejsi konsumenci. Słowacy od dawna robią zakupy w polskich Biedronkach na południu kraju. Trakcyjne są dla nich zarówno same produkty, jak i ich ceny.

Biedronka kwitnie i się rozwija!

Firma Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, pochwalił się ostatnio rekordowymi przychodami za 2022 rok. Wynik był lepszy o ponad jedną piątą, niż było to w roku ubiegłym. Znacznie wzrósł też zysk netto - o 23%. Firma rozwija się i jest to wyraźnie widoczne. Nadchodzi też ekspansja na sąsiednie rynki. Chodzi dokładnie o wejście Biedronki na zagraniczny rynek. W pierwszej kolejności ma to być Słowacja. Jej mieszkańcy (przynajmniej częściowo) zapoznali się już z marką i produktami. Słowacy często robią zakupy w polskich Biedronkach na południu kraju.

To nie wszystko. Firma zdradziła również, że w tym roku postawi w Polsce dodatkowych 150 sklepów. To zawrotny rozwój!

Biedronka wkracza na Słowację!

Nasz południowy sąsiad nie został wybrany przypadkowo. Firma i jej analitycy wiedzieli od dawna, że Słowacy licznie robili zakupy w polskich biedronkach np. w województwie małopolskim. Towary z Biedronki poznali dobrze mieszkańcy słowackiego, przylegającego do polskiej granicy regionu Szarysz (Šariš). Tamtejszym konsumentom odpowiadają zarówno ceny, jak i jakość dostępnych produktów. Polskie produkty są powszechnie chwalone wśród naszych sąsiadów, jak i w innych krajach na świecie. Ludzie doceniają polskie smaki oraz jakość, której można ufać.

Obecnie Biedronka szuka odpowiednich lokalizacji dla swoich sklepów. Można już mówić o wczesnej fazie ekspansji rynkowej. Nie ma co się jednak nastawiać na otwarcie placówek przed końcem 2023 roku. Pierwsze sklepy mają się otworzyć dopiero w przyszłym roku.