Bilet semestralny MZK Toruń

i

Autor: MZK Toruń

Studenckie miasto

Bilet dla studenta. Na zajęcia pojadą komunikacją miejską

2023-10-07 17:22

Data 1 października nierozłącznie kojarzy się ze studentami wypełniającymi gwarem nasze miasto. Wielu z nich na zajęcia i nie tylko, pojedzie komunikacją miejską. Dla nich MZK przygotowało ofertę kupna biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne poruszanie się po mieście, a także wkrótce dojazd do Ciechocinka i Aleksandrowa Kujawskiego.

Raz na semestr

Bilety semestralne wprowadzono w Toruniu 1 stycznia 2018 r. Od tego czasu uczniowie i studenci, zamiast pięciu biletów miesięcznych, mogą kupić jeden bilet ważny przez cały semestr szkolny. To opłacalne, gdyż bilet miesięczny na wszystkie linie dzienne i nocne kosztuje 49 zł, czyli za pięć miesięcy w semestrze płacimy 245 zł, zaś bilet semestralny, uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach dziennych i nocnych, kosztuje 196 zł. Od stycznia br. jest także możliwość zakupu biletu semestralnego na wszystkie linie dzienne i nocne w I i II strefie w cenie 284 zł.

Dobra inwestycja

Bilet semestralny jest ważny przez 5 miesięcy – dla studentów to okres od 1.10 do 28/29.02 lub od 1.03 do 31.07. Można z niego korzystać tylko z dokumentem uprawniającym do ulgowych przejazdów. Studenci powinni więc pamiętać, aby ich legitymacje były aktualne.

Bilety semestralne można w kasach biletowych MZK, za pomocą portalu internetowego  https://ebilet-torun.pl/torun 

oraz aplikacji mobilnych:- moBilet https://www.mobilet.pl/