Choinka, anioły i Mikołaje. Toruńska starówka gotowa na święta [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-06 13:44

Dekoracji w tym roku na toruńskiej starówce mniej, jednak nie zabraknie znanych i lubianych instalacji. Już pierwszego dnia mieszkańcy ruszyli na podziwianie tradycyjnej choinki przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz po zdjęcie z innym, Świętym Mikołajem.

Od soboty (05.12.) torunianie mogą podziwiać piękną iluminacje na terenie starówki. W tym roku 10 ulic nie zostało ozdobionych tradycyjnymi światełkami. To m.in. Wola Zamkowa, Wały Gen. Sikorskiego, Prosta, Fosa Staromiejska, Kopernika, Sukiennicza, Św. Jakuba, Wysoka, Zaułek Prosowy, Strumykowa, Piekary, Franciszkańska, Panny Marii.  Na toruńskiej starówce czuć jednak magię świąt. Tuż obok pomnika Mikołaja Kopernika stanęła dwudziestometrowa choinka, na Rynku Staromiejskim oraz Nowomiejskim pojawiły się postacie aniołów, Mikołaja oraz reniferów. Rozbłysła także fontanna Flisaka oraz postać profesora Filutka. Ulica Szeroka posiada tradycyjną już świetlną girlandę, która prowadzi od Małych Garbarów aż do ratusza.

Ozdobne elementy pojawiły się także na lampach wzdłuż ulicy Chełmińskiej, Łaziennej oraz Różanej. Tradycyjnie podświetlona została także część Łuku Cezara, która także w tym roku życzy nam wesołych świąt.

W najbliższych dniach na Rynku Nowomiejskim powinna także pojawić się tradycyjna szopka. W tym roku w jej otoczeniu nie odbędzie się jednak wigilia miejska. Miasto jednak nie rezygnuje z pomocy, która płynęła corocznie do najbardziej potrzebujących. Toruńscy restauratorzy przygotują dania, które zostaną wykupione przez urząd i przekazane osobom, które wytypuje przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Toruńska starówka gotowa na święta

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant