Cztery nowe autobusy już wkrótce na ulicach Torunia. Za blisko 5,5 miliona złotych

i

Autor: Małgorzata Litwin/www.torun.pl Jest to kolejny krok do wycofania z taboru wysłużonych Jelczy

Cztery nowe autobusy już wkrótce na ulicach Torunia. Za blisko 5,5 miliona złotych

2021-09-28 8:11

O cztery nowe autobusy wzbogaci się toruńska komunikacja miejska. Jest to kolejny krok do wycofania z taboru wysłużonych Jelczy. Rozstrzygnięto właśnie przetarg na zakup nowych wozów. Za najkorzystniejszą uznano ofertę Solarisa. Pojazdy, na ulicach Torunia pojawią się w ciągu 240 dni od daty podpisania umowy.

Nowe autobusy będą zasilane olejem napędowym, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, niskopodłogowe, wyposażone między innymi w system cyfrowego monitoringu wizyjnego przedziału pasażerskiego i kabiny kierowcy, automat do sprzedaży biletów, klimatyzację, WIFI, ładowarki USB oraz system detekcji i gaszenia pożaru komory silnika.

Za korzystniejszą uznano ofertę Solarisa, który za dostawę zażyczył sobie 5 milionów 400 tysięcy złotych brutto. Pojazdy, na ulicach Torunia pojawią się w ciągu 240 dni od daty podpisania umowy. Miejski Zakład Komunikacji złożył także wniosek aplikacyjny na dofinansowanie zakupu kolejnych autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą w ramach programu „Zielony transport publiczny”, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.​

AQUA Toruń otwarte!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!