Grzegorz Braun

i

Autor: Facebook/Braun

Wybory samorządowe

Czy Grzegorz Braun wystartuje w toruńskich wyborach? Mógłby liczyć na około 5% poparcia

2024-03-01 14:38

W środę 6 marca Konfederacja w Toruniu oficjalnie ogłosi kandydata na prezydenta miasta i jedynki do Rady Miasta Torunia. Jednym z kontrkandydatów Michała Zaleskiego może być torunianin Grzegorz Braun.

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza: 6 marca Konfederacja w Toruniu ogłosi kandydata na prezydenta miasta i jedynki do Rady Miasta Torunia. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Wyborcza" jednym z kontrkandydatów Michała Zaleskiego może być Grzegorz Braun. To rodowity torunianin.

Dementi

Tymczasem Jakub Dziadosz z Konfederacji zdementował wczoraj tę informację pisząc na Facebooku: Mam dobrą i złą wiadomość dla Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Dobra jest taka, że Grzegorz Braun nie będzie kandydatem Konfederacji na prezydenta Torunia. Zła - będzie to ktoś znacznie bardziej pasujący na ten urząd. Po długich rozmowach i konsultacjach społecznych udało nam się znaleźć osobę, którą chcemy wystawić na prezydenta Torunia. Pokażemy człowieka, który zna nasze miasto i jego problemy.

Grzegorz Braun

Przypomnijmy, Grzegorz Braun to postać niezwykle kontrowersyjna. Urodził się 11 marca 1967 roku w Toruniu. Należy do najbardziej skrajnych polityków polskiej prawicy, reżyser, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta oraz monarchista. W 2015 roku był kandydatem na urząd Prezydenta RP. Poseł na Sejm IX i X kadencji, prezes Konfederacja Korony Polskiej wchodzącej w skład Konfederacja Wolność i Niepodległość.