Balkon

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Jak czyścić płytki na balkonie?

Ciekawostka

Czyszczenie płytek na balkonie. Dzięki temu usuniesz smugi, kamień i zabrudzenia!

2024-06-14 8:38

Wiosna to czas porządków. Jedni jadą na działkę, inni działają w ogrodzie, a jeszcze inni... na balkonie w bloku. Kto miał lub ma balkon wie, co to znaczy, jeśli mowa o czyszczeniu po zimie. Płytki są najczęściej pokryte miksem gołębich odchodów, brudem i kamieniem. Jak sobie z tym poradzić? Podpowiadamy! Sposób jest prosty.

Jak czyścić płytki na balkonie?

Przyszły w końcu ciepłe, wiosenne dni. To sygnał, że zaczyna się piękny czas dla miłośników odpoczywania na balkonie. Po zimie zostało pewnie wiele brudu, kamienia i klasycznie - gołębich odchodów (są żrące i toksyczne, zawierają bowiem amoniak). Można sobie niemal finezyjnie z tym poradzić, stosując domową, prostą metodę, która jest popularna i niezwykle prosta.

Domowy sposób na czyszczenie balkonu

W pierwszej kolejności trzeba przygotować grunt po główną akcję. Zacznijmy od odkurzenia i przemycia wodą. Następnie można przejść do meritum niniejszej porady, którą jest ocet. Tak, ocet to domowy składnik wielu mikstur czyszczących (można też stosować alkohol typu: wódka i spirytus). Ocet to wspaniała substancja wywabi nawet najtrudniejsze przebarwienia, osady, plamy, usunie kamień, rdzę, ptasie odchody. To nie koniec, ocet również wybiela i nabłyszcza powierzchnie.

Do przygotowania mikstury potrzeba ciepłej wody i octu w proporcjach 3:1. Zmieszaj dwie ciecze, poczekaj 10 minut i można działać. Płytki balkonowe najlepiej myć mopem. Warto pamiętać, aby przed akcją mycia zamknąć okna od mieszkania. Ocet ma intensywny i nieprzyjemny zapach, dzięki temu nie przedostanie się do części mieszkalnej.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym