Toruń, ulica Szewska

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Kulturalny Toruń

Dni Torunia 2024. Tegoroczne Święto Miasta odbędzie się w dniach 20 – 24 czerwca

2024-06-24 6:41

Między 20 a 24 czerwca na mieszkańców Torunia i przyjezdnych czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie narodzin miasta stanie się jeszcze przyjemniejsze. Organizatorzy święta przygotowali bowiem wyjątkowe koncerty, spektakle pod gołym niebem, a nawet oficjalne odsłonięcie dwóch nowych katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd.

Dni Torunia to wydarzenie na stałe wpisane w tradycję miasta. To także czas, kiedy każdy mieszkaniec i każdy turysta przebywający w tym czasie w grodzie Kopernika może spędzić wyjątkowe chwile w otoczeniu zabytkowych, gotyckich murów starówki i wziąć udział w zaproponowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną oraz inne instytucje kultury eventach.

W trakcie obchodów Święta Miasta reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn Wilfredo León Venero i aktor Krystian Pesta odsłonią swoje katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd pod Dworem Artusa w Toruniu. Jednym z głównych wydarzeń będzie koncert znanego zespołu Chłopcy z Placu Broni. Ponadto wystąpi laureat Fryderyka 2022 Wojtek Urbański.

Tutaj znajdziecie dokładny harmonogram tegorocznych Dni Torunia

Dni Torunia 2024

i

Autor: Grzegorz Adamczewski
Listen on Spreaker.