Dni Torunia A.D. 2022

i

Autor: Urząd Miasta Torunia Święto Miasta od 21 do 26 czerwca 2022

Dni Torunia A.D. 2022

2022-06-15 11:19

Sześć dni wypełnionych muzyką, śpiewem i zabawą – tak zapowiadają się Dni Torunia, które tradycyjnie świętujemy w czerwcu. Tegoroczne imieniny naszego miasta będą wyjątkowe, bo zbiegają się z obchodami 100-lecia powstania Akademii Marynarki Wojennej.

Od 21-26 czerwca na torunian i turystów czeka około 50 darmowych wydarzeń: muzycznych, sportowych, teatralnych i widowiskowych. Większość z nich odbędzie się w sercu Torunia, na Rynku Staromiejskim.​ Toruńskie świętowanie rozpocznie się we wtorek, 21 czerwca od hucznych obchodów 100-lecia powstania Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Przemarsz na Bulwar Filadelfijski w samo południe spod Kościoła Garnizonowego na pl. św. Katarzyny. Z bulwaru na Rynek Staromiejski o 13.30.

W sobotę, 25 czerwca o godz. 20.00 nasze olimpijki, Jolanta Ogar Hill i Katarzyna Zillmann, odsłonią swoje Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Program w telegraficznym skrócie przedstawia prezydent, Michał Zaleski.

Dni Torunia 2022 od 21 do 26 czerwca

W niedzielę, 26 czerwca w Ratuszu Staromiejskim uroczystość wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego. Odbiorą ją pisarki - Polka Joanna Bator i Niemka Terezia Mora. Joanna Bator weźmie tego dnia także udział w spotkaniu autorskim w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki. Interaktywny program wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!