Infrastruktura drogowa

Droga łącząca Chodecz z Choceniem jest już gotowa. Zmodernizowano dwa odcinki o łącznej długości ponad ośmiu kilometrów

2024-07-11 8:53

Na wojewódzki program modernizacji dróg wojewódzkich na najbliższe lata przeznaczono 2 miliardy złotych. W ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 (FEdKP 2021-2027), programu regionalnego nowej perspektywy, na inwestycje drogowe, w tym m.in. na regionalny program budowy obwodnic, przeznaczono 136 mln euro.

Więcej dróg do remontu

Zakończono gruntowną modernizację drogi wojewódzkiej nr 269 z Chodcza do Chocenia. Podczas remontu przebudowaliśmy dwa odcinki jezdni o łącznej długości ponad ośmiu kilometrów. To nie wszystko, bowiem w wkrótce zacznie się  modernizacja kolejnych dróg w powiecie włocławskim.

Długość droga wojewódzkiej nr 269 na obszarze województwa wynosi 44 km. Prowadzi z Kowala przez Choceń, Chodecz i Izbicę Kujawską do granicy z Wielkopolską.

W poprzednich latach zmodernizowany został m.in odcinek pomiędzy Chotlem i Błenną, a w ubiegłym roku remont przeszedł most w Wilkowiczkach.

Gruntowny remont drogi wojewódzkiej nr 269 Choceń-Chodecz to jedna z wielu inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu włocławskiego. Zaawansowane prace prowadzone są również przy:

  • budowie obwodnicy Lubrańca
  • modernizacji drogi wojewódzkiej nr 270 Brześć-Lubraniec