Fabryka akrobacji, projekcja na balonie - znamy pierwsze szczegóły Auto Skyway Festival!

i

Autor: Marta Łazarska

Fabryka akrobacji, projekcja na balonie - znamy pierwsze szczegóły Auto Skyway Festival!

2020-07-30 16:52

W zmienionej formie, ale się odbędzie. Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu świateł zdradzają pierwsze szczegóły dotyczące programu. Co czeka nas tym razem na Auto Skyway Festival? Sprawdźcie poniżej!

 Epidemia koronawirusa zablokowała większość imprez zaplanowanych przez miasto w sezonie letnim. Największą niewiadomą była organizacja Bella Skyway Festival. Losy tegorocznej edycji festiwalu wisiały na włosku. Chodziło nie tylko o rygor sanitarny, który obowiązuje cały czas, ale również o głównego sponsora, który wycofał się w połowie maja. Determinacja miasta oraz Toruńskiej Agendy Kulturalnej spowodowała, że już między 19 a 22 sierpnia w tym roku odbędzie się Auto Skyway Festival.

Na płycie lotniska zaistnieją instalacje, które w warunkach toruńskiego Starego Miasta nie byłyby możliwe do realizacji. Niektóre z nich z pewnością nawiążą do specyfiki miejsca - zapowiadał Krystian Kubjaczyk, dyrektor TAK - W tym roku wydarzenie zostanie oparte o ideę drive through. To rozwiązanie często stosowane w parkach rozrywki na świecie oraz w niektórych ogrodach zoologicznych zapewniających w ten sposób swoim widzom doznania znane z safari.

Jak będzie wyglądał Auto Skyway Festival?

Organizatorzy wyznaczyli niemal 5 kilometrów atrakcji na toruńskim lotnisku. Świetlne instalacje będą podzielone na 12 stref, które będziemy mogli oglądać z naszego auta. Będą nawiązywały do Torunia, ale także samych samolotów i samochodów. Przejeżdżając z prędkością około 5km/h, odpowiednio oznaczoną trasą mijać będziemy m.in. projekcje na ścianie lasu, balonie czy cyrkowe akrobacje. Drogę zwiedzania wyznaczać będą nam postacie nie z tej ziemi - świetlne ufoludki. Znajdzie się także gratka dla fanów dwóch kółek. W planach są świetlne pokazy motocross i pit-bike oraz spotkanie z  Mistrz Polski MX2 - Karolem Kruszyńskim.

Na teren festiwalu wjechać można wyłącznie samochodem osobowym, z liczbą pasażerów, która jest określona w dowodzie rejestracyjnym. Pojazdy hybrydowe oraz elektryczne wjeżdżają za darmo. Każdy zakupiony bilet to jedno posadzone drzewo w toruńskich lasach.

Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 20:30–00:00, wjazd na teren festiwalu jest możliwy wyłącznie od strony Motoareny (od ulicy Łukasiewicza). Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie TUTAJ. Auto Skyway Festival odbędzie się między 19 a 22 sierpnia. Zaś planowana 12. edycja Bella Skyway Festival została przeniesiona na rok 2021.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?