Kulinaria

Golonka najlepsza w Polsce! Warto odwiedzić to niesamowite miejsce!

2024-06-13 6:30

Gdy wybieramy się w wakacyjną podróż i na naszej drodze mijamy Włocławek, warto zjechać z drogi, by w czasie letnich upałów zatrzymać się na kawie i zjeść pyszny domowy obiad w restauracji znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Okrzei.To przytulne i urocze miejsce oferujące dania z najwyższej półki w przystępnej cenie.

Myślę, że jedzenie, kultura, ludzie i krajobraz są absolutnie nierozłączne

~ Anthony Bourdain

Niespodzianka

Podróżując po wielu krajach dawnej CK monarchii i zajadając w Opawie, Pradze, Budapeszcie, Wiedniu, czy innych pomniejszych miejscowościach czeskie vepřové koleno, tudzież Als Hachse, nie spodziewałem się, że w mieście o dość szpetnym wyglądzie mogę oddać się kulinarnej przyjemności.

Super smak

Zaglądając do restauracji znajdującej się na rogu Okrzei i Kościuszki oddamy się rozkoszom podniebienia konsumując oto ze smakiem niczym cesarz Franciszek Józef najlepszą w tej części Europy golonkę, sporządzoną według pomysłu właściciela Nowego Ekspresu, a nawiązującą i nazwą i smakiem do rodziny najprzedniejszych europejskich golonkowych kuzynów…

Trzydzieści lat tradycji

Restauracja, co rzadkie w tych trudnych czasach istnieje nieprzerwanie od trzydziestu lat i przez ten okres zdobywała ogromne doświadczenie, pogłębiając nieustannie tajniki sztuki kulinarnej.

Kujawska gościnność

Podczas mojej wizyty odczuwany był szacunek dla gości, a perfekcyjnie dobrana załoga, wykazała się typową kujawską gościnnością. To niewątpliwe atuty miejsca które na pewno podbije jeszcze niejedno serce i podniebienie.

Lokal został doceniony tytułem Dziedzictwo Kulinarne Pomorza i Kujaw.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ