Burza

i

Autor: fot. Canva/Trifonov_Evgeniy

Burze i opady deszczu

IMGW ostrzega mieszkańców kujawsko-pomorskiego przed burzami!

2024-06-17 15:35

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla województwa: kujawsko-pomorskiego. Burze mają wystąpić też w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenie przed burzami w województwie kujawsko-pomorskim

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wiążą się z sumami opadów od 20 mm do 35 mm i z porywami wiatru od 70 km/h do 85 km/h.

W woj. zachodniopomorskim, lubuskim i w zachodniej części woj. pomorskiego ostrzeżenia obowiązują w godz. 12.00-20.00. W woj. wielkopolskim od godz. 14.00 do godz. 21.00, a w woj. kujawsko-pomorskim i na pozostałym obszarze woj. pomorskiego w godz. 14.00-22.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz na terenie objętym ostrzeżeniem wynosi 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia "dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, utrudnienia w prowadzeniu działalności, późnienia w ruchu drogowym i kolejowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych, możliwe zagrożenie życia". Instytut zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i obserwację rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?