Korki na Starówce

i

Autor: Facebook

Miasto

Korki na toruńskiej starówce. Jedziesz ponad pół godziny. Kiedyś trzy minuty!

2023-08-17 9:41

Nawet chwilowe korki na zabudowanej gęsto Starówce są szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza gdy konieczna jest szybka interwencja jakiejkolwiek ze służb, zwłaszcza straży pożarnej i pogotowia podczas akcji ratunkowej lub pożaru.

Trudna sprawa

Rada Okręgu Staromiejskie od dłuższego czasu uważnie przygląda się sytuacji na toruńskim Starym Mieście. Wnioski nie są zbytnio optymistyczne. Po wielokrotnym zgłaszaniu sprawy na sesjach, miasto zgodziło się ograniczyć w weekendy wjazd samochodów do zachodniej części Starówki, czyli w ulice: Mostową, Ducha Świętego, Rabiańską, Łazienną i Kopernika, Mostową. Zamknięta dla ruchu była także ulica Piekary. 

Bez wpływu na turystykę

Ruch ten zdecydowanie wpłynął na wzrost poczucia bezpieczeństwa, system zamknięcia i wpuszczania tylko mieszkańców, dostawców i osób z rezerwacjami w apartamentach nie ograniczył ilości turystów ani nie wpłynął znacząco na frekwencję w okolicznych restauracjach i kawiarniach - twierdzą sami zainteresowani. Zanotowano zwiększenie się liczby zaparkowanych pojazdów w okolicach Nowego Rynku i w parkingach podziemnych.

O krok dalej

Po tym sukcesie, część radnych z przewodniczący Adamem Jaroszem na czele, zwróciła się do dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg z propozycją zamknięcia części Zespołu Staromiejskiego także w dni powszednie w sierpniu, w szczególności od 11 sierpnia ze względu na zaplanowane w tym czasie wydarzenia kulturalne, jak Festiwal Wisły czy Bella Skyway.

***

Jak dowiadujemy się na stronie radnych na Facebooku: - Otrzymaliśmy odmowę, z wyjątkiem okresu, gdzie odbywa się festiwal Skyway - napisali.