Covid- 19

i

Autor: Tumisu/Pixabay/cc0

Koronawirus w Toruniu: mniej zachorowań, ale mnóstwo zgonów

2021-12-21 22:46

Dane liczbowe za zeszły tydzień, mimo spadkowej tendencji, nie mogą uśmierzyć naszej czujności. Niewielki spadek liczby zachorowań w stosunku do poprzednich tygodni i analogicznych okresów zeszłego roku może się bowiem prędko zamienić w kolejną falę COVID-19.

W zeszłym tygodniu na COVID-19 zapadło 674 Torunian. To mniej niż w poprzednich tygodniach, gdy ten wskaźnik przekraczał już nawet 900. To również mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, gdy odnotowano ponad o 70 zakażeń więcej.

Bardzo niepokojąco wyglądają natomiast statystyki śmiertelnych przypadków COVID-19. W grudniu zmarło w Toruniu dotychczas 50 chorych. Przypomnijmy, że w całym ostatnim miesiącu zeszłego roku z powodu koronawirusa z życiem pożegnało się 72 torunian.

Ożywienie zanotowały punkty szczepień. W ostatnim tygodniu wykonano 8102 wkłuć, z czego 5216 w celu podania trzeciej, przypominającej dawki. Ożywienie wiąże się głównie z otwarciem możliwości szczepień dla dzieci od piątego do jedenastego roku życia. Łącznie zaszczepiło się blisko 63% mieszkańców Torunia.