Lato w teatrze dla dzieci z Polski i Ukrainy. WOAK zaprasza na półkolonie

i

Autor: Grzegorz Kaźmierski/WOAK Toruń

Lato w teatrze dla dzieci z Polski i Ukrainy. WOAK zaprasza na półkolonie

2022-06-08 18:46

Jak porozumiewać się bez słów? Od tego są różnego rodzaju gesty, mimika oraz dźwięk. Na półkolonie zaprasza Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, animując dzieci z gminy Obrowo.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat na wspólne spędzenie pierwszych tygodni wakacji. Półkolonie to okazja, by poznać także równolatków z Ukrainy, którzy mogą aplikować do programu. W ramach "Lata w teatrze" można wziąć udział w bezpłatnym i aktywnym wypoczynku w dniach 4-16.07. w Osieku nad Wisłą. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie do 12 czerwca. Obowiązuje limit miejsc.

- Będziemy czerpać z naszej wielokulturowości - polskiej i ukraińskiej. Będziemy starać się poprzez sztukę, teatr, muzykę, doświadczać dialogu bez słów. Będziemy je tworzyć, ale poprzez używanie innego języka. Użyjemy do tego pantomimy, dramy czy improwizacji teatralnej - powiedziała nam Agnieszka Zakrzewska z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu

Zgłoszenia może dokonać rodzic lub prawny opiekun dziecka. Wystarczy skompletować wypełnioną kartę kwalifikacyjną, regulamin i niezbędne oświadczenia. Potrzebne będzie także zaangażowanie dziecka, które zinterpretuje literacko-plastycznie wypowiedź: „Nadaj tytuł naszym półkoloniom”. Wszystko należy złożyć do Osieckiego Klubu Kultury do Pani Eweliny Mytlewskiej (tel. 697 083 076) przy ul. ul. Toruńska 34, 87-125 Osiek nad Wisła. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

- Nie wymagamy żadnych umiejętności - ani muzycznych, ani teatralnych. To my, narzędziami, które posiadamy, chcemy pokazać, że sztuka może być środkiem do celu. Będziemy chcieli pokazywać jako instruktorzy jak używać jej do otwierania siebie nawzajem - dodaje Grzegorz Kaźmierski z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu

Dodajmy, że "Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, który jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski, w tym WOAK w Toruniu.