Ciechocinek zachwyca licznymi festiwalami

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Torun i okolice - Ciechocinek

Letnia oferta Ciechocinka. Rozmowa z burmistrzem Jarosławem Jucewiczem

2024-07-15 7:21

Ciechocinek to miejsce, w którym na przyjezdnych czeka całkiem pokaźna liczba atrakcji. Tak będzie i podczas tegorocznych wakacji i po ich zakończeniu. Dopiero co zakończył się Pierwszy Festiwal Literacki, a już za chwilę kolejne atrakcje.

Miasto koncertów

Przed nami jeszcze: 20 lipca – Kabareton, czyli terapia śmiechem, no i sporo dużych imprez, o tórych będziemy informować na bieżąco. Sezon letni zakończy 24 sierpnia – Piknik Rodzinny “Chillout nad Wisłą” oraz 31 sierpnia Koncert Młodzież Żegna Wakacje.

O wakacyjnych atrakcjach miasta mówi jego burmistrz Jarosław Jucewicz:

Grzegorz Adamczewski: Czego mogą spodziewać się turyści przyjeżdżający do Ciechocinka? Jakich atrakcji mogą oczekiwać?

Jarosław Jucewicz: No ja myślę, że tą główną naszą atrakcją to są letnie baseny. I tutaj ze zjeżdżalniami oraz dwoma basenami o głębokości metr dwadzieścia chociażby, więc tutaj jakby nie tylko nasi mieszkańcy, ale także mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą swobodnie z tych basenów korzystać. Oczywiście także jest przygotowany do wakacji nasz ośrodek sportu i rekreacji i  tutaj mamy zajęcia samoobrony, zajęcia na orliku, hokej na trawie, boks. Do tego dochodzą zajęcia w Miejskim Centrum Kultury. No i oczywiście co weekend nowe wydarzenia, także dla dzieci, bo na koniec roku planujemy jakby podsumować te wakacje z młodzieżą właśnie na zakończenie lata, gdzie wystąpią DJ-e znani w Polsce i także DJ Hazel, który w Ciechocinku nie jest pierwszy raz, czy Prisoner Show, więc tutaj dla naszych dzieciaków tych atrakcji jest mocno.

No i oprócz tego, tak jak ostatnio mieliśmy Folklor, to już pięćdziesiąte pierwsze wydanie tego festiwalu, gdzie można było skosztować regionalnych wyrobów, to także atrakcja dla dzieciaków, nie tylko mieszkańców Ciechocinka, ale także całego regionu i powiatu.

G.A.: A co jeszcze miasto może zaoferować może tym nieco starszym gościom, którzy przyjeżdżają do Ciechocinka?

J.J.: No oczywiście cała gama festiwali od muzyki opery operetkowej do bluesa i rocka. Mamy także kabaret, stand-upy i tutaj też dla młodzieży w takiej wersji bez bluźnierstw. Będzie Vistula Sound, tu też można powiedzieć, że dla dzieci, z tego względu, że przyjeżdżają do Polski przedstawiciele z osiemnastu krajów, którzy będą rywalizować właśnie w tych grupach młodzieżowych, Będą to takie kraje jak Bułgaria, Malta, Wietnam, Kuba, Wielka Brytania, więc tak naprawdę moc atrakcji, no i co najważniejsze, te dzieciaki będą mogły ze sobą się kontaktować w różnych językach, także się uczyć kultury innych krajów. Będzie też chill-out nad Wisłą i koncert jeden z tej edycji Vistuli także odbędzie się nad Wisłą, czyli to jest Goście - Gospodarzą, taki właśnie tytuł nosi ten koncert, więc tam też będzie moc atrakcji i będzie można z nich wszystkich oczywiście skorzystać.

Będą także zawody wędkarskie dla dzieciaków, które zorganizuje nasze prężnie działające koło wędkarskie nad Wisłą w Ciechocinku na przystani, więc tych atrakcji naprawdę jest dużo jak na nasze miasto.