Sekta

i

Autor: Freepik Przywódca mormońskiego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

Lider sekty religijnej ożenił się z własną córką! Został oskarżony o nieludzkie czyny

2023-01-10 8:35

Przywódca mormońskiego Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich został oskarżony o poligamię (posiadanie 20 żon) oraz uprawianie praktyk seksualnych z nieletnimi, w tym z własną dziewięcioletnią córką. Media podały, że lubował się w grupowych praktykach seksualnych.

Wódz sekty

Samuel Rappylee Bateman, 46-letni przywódca mormońskiego Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich został oskarżony o poligamię (posiada 20 żon). Udowodniono mu także uprawienie seksu z nieletnimi, w tym z własną 9-letnią córką. Lider ugrupowania religijnego miał skłonności do grupowego seksu z dziećmi. Oskarżony odpowie również za pedofilię. Ponadto przejawiał zachowania sadystyczne, m.in. karał nieletnich za niewielkie przewinienia, w tym kazał im korzystać z wiadra jako toalety.

Zwyrodnialec

Z informacji medialnych (opartych o dokumenty FBI) wynika, że Bateman wykorzystywał nieletnie dziewczęta i dorosłe żony swoich męskich wyznawców seksualnie. Organizował rytualne orgie, którym przyglądali się jego męscy wyznawcy. Inny rytuał nazywał się "Poświęcenie cnoty". Trzej dorośli mężczyźni wykorzystali trzy dziewczynki, z których jedna miała zaledwie 12 lat, a Bateman wystąpił w roli widza.

FBI potwierdziło, że Bateman miał jakoby "wypełniać wolę ojca w niebiesiech", aby zachęcić swoich zwolenników, w tym nieletnie dzieci, do uczestnictwa w aktach seksualnych i spełniać swoje zachcianki seksualne.

Żony lidera sekty

Po aresztowaniu Batemana dziewięć jego nieletnich "żon" trafiło do sierocińca w Arizonie. Jednak osiem z nich nagle wyjechało pod koniec listopada wraz z jego dorosłymi "żonami". Ucieczka została zaaranżowana przez Batemana i jego dorosłe "żony". Ostatecznie znaleziono je w hostelu w mieście Spokane (stan Waszyngton) po tym, jak próbowały użyć karty kredytowej należącej do firmy powiązanej z Fundamentalistycznym Kościołem Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.