Urszula Dudziak

i

Autor: Urszula Dudziak/Facebook

Muzyczny Toruń

Międzynarodowy Dzień Jazzu. Urszula Dudziak i Rodziewicz Quartet 30 kwietnia w Toruniu

2024-04-26 8:22

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu w Toruniu wystąpi Urszula Dudziak w nowej jazzowo-elektronicznej odsłonie.

30 kwietnia będziemy mogli zobaczyć Urszulę Dudziak w jazzowych kompozycjach Jacka Rodziewicza, a jego kwartet zagra specjalnie na tę okazję zaaranżowane na nowo, najpiękniejsze utwory z repertuaru Uli. Po koncercie odbędzie się rozmowa z Urszulą Dudziak, która obiecała: wyśpiewam Wam wszystko! Energetyczna Magic Lady spotka się z dwoma niezwykłymi dżentelmenami: kultowym dziennikarzem muzycznym Piotrem Metzem i wielką osobowością jazzu światowego Tomaszem Tłuczkiewiczem.

Urszula Dudziak

Uznana przez wiele organizacji i pism muzycznych za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Można by wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną, ale muzyka, to tylko cześć Uli – kobiety, posiadającej w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, którym obdarza wszystkich dokoła. Może w przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, lecz wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa supermoc. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, napisała 2 książki i jest youtuberką.

Międzynarodowy Dzień Jazzu. Urszula Dudziak i Rodziewicz Quartet 30 kwietnia w Toruniu

i

Autor: Rodziewicz/Facebook

Rodziewicz Quartet:

Jacek Rodziewicz, Steve Nash, Maciej Sikała i Marcin Gawdzis.

Jacek Rodziewicz – kompozytor i saksofonista barytonowy. Grał w Republice, Kulcie, Atrakcyjnym Kazimierzu i QYAVY, aż w końcu stworzył swój wymarzony zespół. Obecnie najlepszy saksofonista barytonowy w Polsce według krytyków i publiczności magazynu „Jazz Forum”.

Steve Nash – producent muzyczny, pianista, DJ, remixer i kompozytor. 3-krotny mistrz świata DJ-ów IDA, aktualny mistrz świata finger drummingu. Brał udział w projekcie Męskie Granie. Jest twórcą projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który łączy orkiestrę symfoniczną z turntablismem.

Maciej Sikała – saksofonista tenorowy i sopranowy, dr hab., wykładowca w AM w Bydgoszczy i Gdańsku. Lider swoich zespołów (Septet, Trio). Nagrał ponad 60 płyt jazzowych, w tym 6 pod swoim nazwiskiem. Od dwudziestu kilku lat, według magazynu „Jazz Forum”, najlepszy saksofonista tenorowy w Polsce. Członek legendarnego zespołu MIŁOŚĆ.

Marcin Gawdzis – trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Obecnie kierownik Katedry Jazzu w AM w Bydgoszczy. Nagrał ponad 40 płyt różnych wykonawców. Stale współpracuje z czołowymi postaciami świata jazzu. W 2014 roku otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii debiut roku.DJ CHMIELIX, czyli Damian Chmielewski – jeden z najbardziej utytułowanych turntablistów w Polsce i na świecie, 4-krotny mistrz świata DMC i IDA. Założyciel Skratchorama Records.