Dowód osobisty

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe W Urzędzie Miasta Torunia zalegają dziesiątki dowodów osobistych!

Do urzędu

Odbierz swój dowód osobisty. W Urzędzie Miasta Torunia zalega sterta dokumentów!

2023-03-22 9:03

W Urzędzie Miasta Torunia zalegają nieodebrane jeszcze dowody osobiste. Jest ich ponad 1000! Czy mieszkańcy zapominają o odbiorze tak ważnego dokumentu? Warto o tym pamiętać i nie czekać do wakacji. Dzięki dowodowi osobistemu możemy np. podróżować po Unii Europejskiej bez paszportu. To piękna zdobycz cywilizacyjna naszych czasów.

Dowody osobisty można odbierać w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia. Wydaje się, iż mieszkańcy zwlekają dość długo z odbiorem dokumentów, gdyż obecnie jest ich już ponad 1000! Dowód osobisty to bardzo ważny dokument, bez którego nie można się obejść.

W Wydziale Dowodów Osobistych czeka na odbiór 1160 dokumentów. Już teraz apelujemy do mieszkańców o ich odbiór, ponieważ cały czas napływają nowe wnioski. Im bliżej wakacji tym będzie ich więcej, więc i czas na obsługę może się wydłużyć – mówi Iwona Czyż-Zaleska, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia.

Urzędnicy zapraszają po odbiór dowodów osobistych osoby, które złożyły wniosek miesiąc temu lub wcześniej. Dowody osobiste wydawane są w siedzibie wydziału Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00.

Należy pamiętać, że wizytę w urzędzie trzeba zaplanować. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • poprzez system kolejkowy. Rezerwacje dostępne są na stronie: https://rezerwacja.um.torun.pl/#/,
  • telefonicznie, w godzinach od 9:00 do 15:00, pod numerem telefonu: tel. (56) 61 18 352 lub (56) 61 18 356.

Jeżeli dana osoba przyjdzie do urzędu bez wcześniej umówionej wizyty, to w miarę możliwości, zostanie obsłużony. Przy odbiorze nowego dokumentu trzeba mieć też stary, który zostanie wyłączony z użytku.