Katarzyna Zillmann

i

Autor: AZS UMK Toruń Srebro na urodziny. I to z olimpijskiego Tokyo!

Olimpijskie srebro na urodziny! Piękny prezent Katarzyny Zillmann!

2021-08-02 15:00

Po srebrne krążki sięgnęła czwórka podwójna z Kujaw i Pomorza. Jeden z krążków trafił do Torunia, na szyi Katarzyny Zillmann, która wraz z Agnieszką Kobus-Zawojską, Marią Sajdak, Martą Wieliczko wywalczyła srebro olimpijskie w Tokyo.

Wioślarki zdobyły na igrzyskach olimpijskich w Tokio pierwszy medal dla naszego kraju. Czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann sięgnęła po srebro. Po dość spokojnym początku - w połowie dystansu były na czwartym miejscu - drugie tysiąc metrów, ku euforii kibiców i zaskoczeniu rywalek, było ich popisem. Nie tylko dogoniły Australijki, ale także Niemki i ostatecznie przegrały jednie z faworyzowanymi Chinkami.

To nie pierwszy sukces tej srebrnej czwórki. Na mistrzostwach świata w Sarasocie w 2017 r. sięgnęła po wicemistrzostwo, a rok później po mistrzostwo świata w Płowdiwie oraz mistrzostwo Europy w Glasgow. Z kolei w roku 2019 Polki dołożyły kolejne srebro mistrzostw świata wywalczone w Ottensheim.

Katarzyna Zillmann, rodowita torunianka, jest najmłodsza w składzie tej czwórki. Srebro olimpijskie to jej prezent urodzinowy – 26 lipca skończyła 26 lat. W historii sportu toruńskiego ten medal jest drugim trofeum olimpijskim. W Pekinie w 2008 r. także po srebro sięgnął Łukasz Pawłowski (AZS UMK Toruń) w czwórce bez sternika wagi lekkiej.

Zawodniczka AZS UMK Toruń na co dzień studiuje socjologię w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jak sama przyznaje, dzięki wsparciu miasta i przychylności uczelni mogła całkowicie oddać się treningom przed zawodami.

AQUA Toruń otwarte!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!