Pięciopiętrowy szpital z lądowiskiem dla helikoptera. Studenci UMK będą mieli więcej miejsca na naukę [AUDIO]

i

Autor: portal.umk.pl Wizualizacja Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy

Pięciopiętrowy szpital z lądowiskiem dla helikoptera. Studenci UMK będą mieli więcej miejsca na naukę [AUDIO]

2021-04-16 12:09

To bardzo ważny projekt dla całej społeczności akademickiej. Przyszli medycy zyskają doświadczenie w nowoczesnej i dobrze wyposażonej placówce, w którą w najbliższym czasie zamieni się Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

To duża inwestycja, której całkowita powierzchnia to ponad 18 tysięcy m kw. Budynek pomieści 144 łóżka szpitalne oraz znaczną część oddziałów tj. Klinika Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego, Klinika Foniatrii i Audiologii z Oddziałem Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Chirurgii Szczękowej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Znajda się tam także 11 sal operacyjnych, archiwum szpitala oraz sale dydaktyczne dla studentów Collegium Medicum UMK.

To bardzo ważna inwestycja dla całek społeczności akademickiej - powiedział prof. Andrzej Sokala, rektor UMK

Wczoraj (15.04.) podpisano umowę na realizację tej inwestycji z firmą ALSTAL.

Wykonawca ma wykorzystać istniejącą część szpitala - będzie zaadaptowana i unowocześniona. Przez pierwsze pół roku wykonawca, firma ALSTAL, będzie zajmować się przebudową instalacji podziemnych.  W ciągu 14 miesięcy szpital ma być już w stanie surowym.  Cały budynek ma być gotowy do 2023 roku.

Całkowita wartość projektu to ponad 376 mln zł, z czego niemal 350 mln zł to dotacja z Ministerstwa Zdrowia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Designerskie prace studentów z Bydgoszczy. Niektóre nawiązują do epidemii koronawirusa