Protest rolników

Protest rolników w Toruniu i regionie. Utrudnienia w ruchu samochodów osobowych i ciężarowych

2024-02-20 16:23

Dziś, tj. 20 lutego 2024 roku o godzinie 1:00 w nad ranem rozpoczął się kolejny, już drugi, protest rolników w Toruniu. Jest to część większej akcji protestacyjnej, która odbywa się w wielu regionach kraju. Obecna pikieta z traktorami potrwa do 22 lutego (do 1:00 rano). Protestujących można spotkać na głównych drogach wyjazdowych z Torunia.

Protest rolników w Toruniu. Drugi w tym miesiącu

Protest w Toruniu zaczął się dziś (20.02) o 1:00 nad ranem. Rolnicy ze sprzętem przemieszczają się w zorganizowanych grupach po głównych drogach wjazdowych do Torunia. Akcje protestacyjne trwają też w ościennych gminach. Rolnicy zapowiadali utrudnienia w ruchu na kolejnych odcinkach: na DK 15 - od Gronowa do Grębocina do skrzyżowania z DW 552,węzeł autostradowy - wjazdy na autostradę A1 z DK 80, Lubicz Dolny - skrzyżowanie DK 10, DK 80 z DW 552 i ul. Mostową, Dąbrowa Chełmińska - skrzyżowanie DW 551 z DP 1601C i 1543C, Zławieś Wielka - skrzyżowanie DK 80 z DW 546.

Ciężki sprzęt nie wjeżdża jednak w głąb miasta. Rolnicy w północnej części Torunia robią objazd po rondzie na skrzyżowaniu ulic Grudziądzka i Celnicza. Tam ruch aut spowolnił, szczególne problemy mają kierowcy torów. Mniejsze samochody starają się wyprzedzać wolno "toczące" się traktory. Rolnicy oflagowali swoje pojazdy, umieścili na nich również rozmaite hasła protestacyjne. Akcja protestacyjna będzie trwała w tym rytmie do 22 lutego (czwartek) do godziny 1:00 w nocy. Dla spieszących się lepiej omijać ten rejon.

Należy zaznaczyć, że do protestujących rolników zaczęli przyłączać się też myśliwi z Polskiego Związku Łowieckiego.

Przyczyny protestu

Rolnicy protestują m.in. z powodu decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej przedłużenia do czerwca 2025 r. bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą, wspólnej polityki rolnej oraz wymogów, które narzuca gospodarstwom rolnym Zielony Ład. Aby zwrócić uwagę na rosnące problemy sektora agrarnego, właściciele indywidualnych gospodarstw rolnych postanowili wyjechać na drogi w regionie.

Sprawdźcie nasze pozostałe teksty o protestach rolników w Toruniu i regionie -> TUTAJ.

Zapowiadaliśmy też protesty rolników w miejscowościach nieopodal Torunia -> TUTAJ.

Zobaczcie zdjęcia z protestu w Toruniu!

Polecamy także zdjęcia z ostatnich protestów rolników w Toruniu. Działo się!

Zobaczcie mapę protestów rolników w całej Polsce!

Protest rolników w Toruniu. Ciągniki wjechały na ulice grodu Kopernika
Sonda
Czy popierasz protest rolników?

Polecamy również wspaniały QUIZ, który sprawi wam sporo radości!