Dobranocki z dzieciństwa

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

QUIZ

QUIZ. Dobranocki z dzieciństwa. Jak dobrze pamiętacie przygody swoich bohaterów?

2024-06-22 17:29

Wieczorynki i dobranocki - to były nasze ulubione bajki, które towarzyszyły nam przed snem. Każdy z nas z pewnością z sentymentem wspomina te magiczne chwile z dzieciństwa. Czy emocjonowaliście się, śledząc przygody ulubionych postaci? A może były bajki, które omijaliście? Sprawdźcie, jak dobrze pamiętacie swoje dziecięce fascynacje, rozwiązując nasz QUIZ.

Dobranocki gromadziły wieczorami liczne dzieci przed ekranami telewizorów. W państwach z tzw. bloku socjalistycznego, często stanowiły one jedyny program telewizyjny dla dzieci w ciągu dnia. W państwach przeważających kapitalistycznych nie pojawiła się specjalna forma dobranocek. Zamiast tego, zazwyczaj były one zastępowane przez kanały tematyczne lub kilkugodzinne bloki programowe dedykowane młodszym widzom.

W Polsce, wieczorynka nadawana była w pierwszym programie telewizji od lat 60. aż do drugiej dekady XXI w. Obecnie, jest to wieczorny blok programów przeznaczonych dla młodych widzów, który oglądać można na antenie TVP ABC.

Dla wielu z nas, bohaterowie dobranocek byli bliskimi przyjaciółmi, do których przygód wracało się z przyjemnością i uśmiechem. A jak Wy wspominacie ulubione postaci z wieczorynek? Jak dobrze pamiętacie ich perypetie? Sprawdźcie w naszym quizie.

Wielki quiz z dobranocek. Zobacz, jak dobrze pamiętasz przygody bohaterów z dzieciństwa

Pytanie 1 z 10
Jak nazywali się słynni bracia, którzy lubili psoty i podróże?
Listen on Spreaker.