Toruń Miasto, w tle parking na Skrzyńskiego

i

Autor: M.Witt-Ratowska Toruń Miasto, w tle parking na Skrzyńskiego

Przy Dworcu Toruń Miasto już nie zaparkujemy za darmo. Od października trzeba płacić

2020-09-29 20:00

Parking przy ulicy Skrzyńskiego, przed Dworcem Toruń Miasto, od 1 października dołącza do podstrefy B w Strefie Płatnego Parkowania. Warto o tym pamiętać, że samochodu już nie zostawimy na wiele godzin bez płacenia. Od 2016 roku, czyli od momentu, kiedy powstał, cieszy się ogromną popularnością wśród torunian i turystów.

Ciągle zajęte miejsca, a jest ich do dyspozycji kierowców około 70, w tym dla niepełnosprawnych. Samochody stoją często w miejscach, które raczej do postoju nie są przeznaczone - poza namalowanymi liniami albo w zatoczkach do objazdu parkingu. Ogólnodostępne i do tej pory bezpłatne miejsca powstały przy okazji budowy węzła przesiadkowego przy Dworcu Toruń Miasto w 2016 roku. Przebudowano również ulicę Skrzyńskiego, która połączyła Plac 18 Stycznia z rondem Pokoju Toruńskiego. Poza parkingiem dla osobówek są miejsca dla autobusów, taksówek i rowerów.

W pobliżu, niemal po drugiej stronie ronda mamy spory parking przy ulicy Gregorkiewicza. Do niedawna darmowy, w sierpniu tego roku też trafił do Podstrefy B. Powstał w ubiegłym roku, podobnie jak miejsca koło dworca autobusowego przy Wałach gen.Sikorskiego. Na tych dwóch parkingach jest w sumie 238 miejsc postojowych.

Parking przy Gregorkiewicza

i

Autor: M.Witt-Ratowska Parking przy Gregorkiewicza

Za pierwsze pół godziny parkowania w podstrefie B trzeba zapłacić 60 groszy, za pierwszą godzinę 1,50 zł, za drugą rozpoczętą 1,80 zł. Natomiast za trzecią rozpoczętą godzinę trzeba zapłacić 2,10 zł, a za czwartą i każdą następną - 1,50 zł.

SMOKE UNITY - trening drifterów na lotnisku w Broczynie
Sonda
Czy w dobie epidemii koronawirusa wyślesz swoje dziecko na wycieczkę szkolną?