Zapisy online na szczepienie przeciwko Covid-19

i

Autor: M.Witt-Ratowska Zapisy online na szczepienie przeciwko Covid-19

Rejestracje, zgłoszenia, terminy, transport do punktu szczepień dla seniorów. Jak to wygląda w Toruniu? [AUDIO]

2021-01-15 19:46

Rząd szacuje, że w całej Polsce pierwszego dnia może zarejestrować się na szczepienie przeciwko Covid-19 ponad 400 tysięcy seniorów w wieku 80 plus. Dzisiaj, 15 stycznia, ruszyły także zapisy osób od 18 do 69 lat.

W całej Polsce do szczepienia przeciwko Covid-19 zarejestrowało się 127 796 osób w wieku 80 plus. I to tylko przez pierwszych 10 godzin od momentu, kiedy było to możliwe. Drogi są trzy - poprzez infolinię 989, Internet albo osobiście w punkcie szczepień.

Tę rolę najczęściej pełnią przychodnie i to tam duża część seniorów udała się dziś rano. Zarejestrowani otrzymują informację o terminie. Są także listy rezerwowe. Można szukać szybszych lub wolnych terminów w innych punktach.

22 stycznia rusza rejestracja dla osób 70 plus. Natomiast 25 stycznia będą pierwsze dawki dla tych grup. W międzyczasie, 18 stycznia, szczepionki otrzymają grupy zamknięte, to podopieczni domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych. W toruńskim DPS na razie jest 70 osób chętnych, może być więcej - informuje prezydent miasta Michał Zaleski.

Dla niepełnosprawnych seniorów będzie zapewniony w Toruniu specjalny transport, bezpłatny. Natomiast do tych, którzy nie mogą opuszczać mieszkania, a chcą się zaszczepić - przyjedzie personel z przychodni.

Niepełnosprawnym seniorom miasto zapewni transport do punktu szczepień:

Tempo szczepień nie będzie jednak imponujące. Trzeba pamiętać, że wciąż trwa wyszczepianie grupy zero (część będzie otrzymywać drugą dawkę), a do wyznaczonych punktów ma być dostawa tylko 30 szczepionek tygodniowo.

Od 15 stycznia mogą się zgłaszać wszyscy, którzy mają od 18 do 69 lat. Oczywiście nie jest to równoznaczne z rejestracją. Wypełnienie formularza online potwierdza naszą chęć do zaszczepienia się. Więcej TU. Przypomnijmy, w Toruniu jest 19 punktów szczepień, głównie w przychodniach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Masowe testowanie nauczycieli klas 1-3 w Toruniu