Pikniki rycerskie

Rycerskim szlakiem. IV Piknik Rycerski w Aleksandrowie Kujawskim. GALERIA

2024-06-22 17:31

Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej oraz Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego w Aleksandrowie Kujawskim po raz czwarty zorganizował Piknik Rycerski z wieloma niecodziennymi atrakcjami.

Wzorem poprzednich edycji, podczas imprezy można obejrzeć turnieje łucznicze, walk pieszych, jarmark, posłuchać muzyki średniowiecznej, wziąć udział w inscenizacji bitwy oraz utworzeniu obozowiska rycerskiego.

Z lotu ptaka

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej edycji pikniku jest możliwość przelotu helikopterem o za 200 złotych by zobaczyć zarówno miasto, jak i rycerskie zmagania z pokładu nowoczesnej maszyny.

Obok rycerstwa europejskiego, do Aleksandrowa przyjechali także samurajowie, a jeden z nich zmierzył się w bezpośredniej walce na miecze z przedstawicielem naszych wojów.

Samurajowie to szeroko rozpowszechniona na Zachodzie nazwa feudalnego rycerza japońskiego - w Japonii przeważnie nazywanego bushi. Udział samurajów w populacji kraju wynosił co najwyżej 10%. Symbolem pozycji samurajów był samurajski miecz katana i krótki miecz wakizashi, razem stanowiące komplet zwany daishō.

Ich noszenie było prawem i obowiązkiem japońskich wojowników. Daishō nie były tylko bronią. Mówiono o nich, że stanowią duszę samuraja, toteż samurajowie byli silnie związani ze swoimi mieczami i otaczali je głęboką czcią 

Piknik Rycerski w Aleksandrowie Kujawskim - Pojedynek samuraja z europejskim rycerzem