Samoloty, balony i... laweta. Tak będzie wyglądał Auto Skyway Festival [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska

Samoloty, balony i... laweta. Tak będzie wyglądał Auto Skyway Festival [AUDIO]

2020-08-05 17:04

Można powiedzieć, że jest to naprawdę limitowana edycja festiwalu świateł w Toruniu. Pod nazwą Auto Skyway Festival, wszyscy miłośnicy pokazów i projekcji, które pamiętamy z poprzednich edycji, tym razem spotkają się na toruńskim lotnisku.

W tym roku festiwal świateł będziemy podziwiać z perspektywy naszego samochodu. Instalacje są stworzone tak, by bez wychodzenia z pojazdu móc cieszyć się wyjątkowym spektaklem. Na terenie toruńskiego lotniska będziemy mogli poruszać się z prędkością około 5 km/h. Na terenie festiwalu obowiązywać będzie ruch ciągły, po określonej i odpowiednio oznaczonej trasie. Tam możemy wjechać wyłącznie samochodem osobowym. Oznacza to, że w pojeździe może przebywać ilość osób jasno określona w dokumentach auta. Poruszać będziemy się również wyłącznie na światłach postojowych.

Posłuchaj co o atrakcjach Auto Skyway Festival opowiedział nam Krzysztof Szatkowski z TAK

Co jeśli na terenie festiwalu dojdzie do stłuczki?

To pytanie, które w postach dotyczących Auto Skyway Festival pojawiało się w mediach społecznościowych dość często. Organizatorzy proszą o uważną jazdę, dodatkowo na terenie lotniska przebywać będą wszystkie służby - policja, straż miejska oraz straż pożarna. Co więcej - w pogotowiu będzie również laweta, która w razie wypadku szybko udrożni ruch na trasie festiwalowej.

1 bilet to 1 drzewo w toruńskich lasach

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja festiwalu świateł jest biletowana. Za darmo wjechać mogą użytkownicy aut hybrydowych lub elektrycznych. To ukłon w stronę ekologicznych rozwiązań, które będą promowane podczas imprezy. Co więcej - każdy bilet obowiązuje do wstępu wszystkich osób z pojazdu. Zakup wstępu na teren festiwalu to również ufundowanie posadzenia jednego drzewa. To dzięki współpracy organizatorów z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu.

Auto Skyway Festival odbywać się między 19 a 22 sierpnia w godzinach 20:30–00:00. Ostatni wjazd na teren imprezy przewidziany jest na około 23:45. Na toruńskie lotnisko wjeżdżamy ulicą Ignacego Łukasiewicza. Niezbędne szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia TUTAJ

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?